Reklama

Reklama

Rodzina zginęła w wypadku. Nikt nie poniesie odpowiedzialności

Nikt nie poniesie odpowiedzialności za wypadek, w którym zginęła czteroosobowa rodzina. W lutym ubiegłego roku, samochód którym podróżowali wpadł do rzeki. Dziś Sąd w Kamieniu Pomorskim (woj. zachodniopomorskie) zdecydował, że nie ma podstaw do wznowienia śledztwa.

Auto, którym podróżowała czteroosobowa rodzina z psem w lutym ub.r. zjechało do rzeki w Dziwnowie. Śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania wypadku, na skutek którego śmierć poniosły wszystkie podróżujące autem osoby, w tym dwoje dzieci, prokuratura umorzyła pod koniec listopada ub.r. Decyzję tę zaskarżył pełnomocnik ojca zmarłego w wypadku mężczyzny.

Jak poinformował w czwartek rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala, sąd w Kamieniu Pomorskim nie przychylił się do argumentacji pełnomocnika. Sprawcy wypadku nie ustalono. Decyzja sądu jest prawomocna i nie przysługuje na nią zażalenie.

Reklama

Cała rodzina utonęła

Auto osobowe wpadło do rzeki Dziwny w Dziwnowie 28 lutego ub.r. około południa, z nieznanych przyczyn zjeżdżając do wody z nabrzeża. W akcji ratunkowej brała udział policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe i Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa. Po kilku godzinach nurkowie odnaleźli samochód w nurcie rzeki, ponad 30 m od nabrzeża.

W wypadku zginęła rodzina - dwoje dorosłych, dwoje dzieci, a także ich pies. Jak ustalili w toku śledztwa biegli sądowi, przyczyną śmierci ofiar było utonięcie. Przeprowadzono też badania techniczne samochodu, przesłuchano świadków i zabezpieczono monitoring z firmy, której budynek stoi na nabrzeżu, nie ustalono jednak dokładnych okoliczności wypadku. 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy