Reklama

Reklama

Rafał Zając nowym prezydentem Stargardu

Rafał Zając wygrał wybory na prezydenta Stargardu - informuje serwis "Głosu Szczecińskiego". Dotychczasowy zastępca prezydenta miasta zdobył 87,5 procent głosów.

Przypomnijmy, że wybory odbyły się po tym, jak w styczniu 2017 roku zmarł wieloletni prezydent miasta - Sławomir Pajor.

Startujący jako kandydat bezpartyjny Rafał Zając pokonał Zofię Ławrynowicz z Platformy Obywatelskiej (1,75 proc. głosów) i Ireneusza Rogowskiego z Prawa i Sprawiedliwości (10,6 proc.).

Rafała Zająca poparły m.in. Nowoczesna, SLD czy zachodniopomorska "Solidarność".

"Te wyniki oznaczają że mieszkańców mniej interesują szyldy partyjne, a bardziej człowiek, to co sobą reprezentuje. Mieszkańcy rzetelnie ocenili program, ten wynik pokazuje, że nie da się bez konkretnego programu zmian osiągnąć dobrego rezultatu. To nie jest tak, że będzie liczył się tylko szyld partyjny" - skomentował zwycięzca wyborów w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy