Reklama

Reklama

Przedterminowe wybory prezydenta w Stargardzie

W Stargardzie (Zachodniopomorskie) rozpoczęły się w niedzielę przedterminowe wybory prezydenta tego miasta. Ich przeprowadzenie zarządziła premier Beta Szydło po tym jak w styczniu br. zmarł poprzedni włodarz Sławomir Pajor.

O fotel prezydenta walczy troje kandydatów: Zofia Ławrynowicz (PO), Ireneusz Rogowski (PiS) oraz Rafał Zając (KWW Rafała Zająca).

Jak poinformowała w niedzielę rano PAP szefowa Miejskiej Komisji Wyborczej w Stargardzie Anna Szymańska, wszystkie lokale wyborcze zostały otwarte punktualnie o godz. 7.

Uprawnionych do głosowania jest przeszło 53 tys. osób. Komisje obwodowe, których jest 35, czynne są od godz. 7 do 21. Każdy z głosujących otrzyma jedną kartkę z nazwiskami kandydatów ułożonymi w kolejności alfabetycznej. Można zagłosować tylko na jednego z nich; aby głos był ważny, trzeba postawić znak X w kratce przy nazwisku kandydata.

Reklama

Aby otrzymać kartę do głosowania, trzeba będzie przedstawić komisji dokument tożsamości. Może to być np. dowód osobisty czy paszport.

Sławomir Pajor, który był prezydentem Stargardu od 2002 r., zmarł nagle w swoim domu 18 stycznia br. Miał 58 lat. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy