Reklama

Przedszkolaki z Koszalina na kwarantannie. Wykryto COVID-19

U nauczycielki przedszkola nr 19 w Koszalinie stwierdzono we wtorek COVID-19. Miała ona kontakt z dziećmi z dwóch grup – II i V, które zostały objęte kwarantanną – poinformował w środę (9 września) główny specjalista w wydziale komunikacji społecznej magistratu Grzegorz Śliżewski.

Grzegorz Śliżewski przekazał, że kwarantanna dotyczy także pracowników przedszkola, którzy mieli kontakt z zakażoną nauczycielką.

Termin izolacji rozpoczyna się w środę (9 września) i potrwa do 23 września.

Jak podał Śliżewski, przedszkole zostało zdezynfekowane i wykonano ozonowanie, by mogły do niego uczęszczać dzieci z pozostałych trzech grup przedszkolnych. Dodał, że w środę rano w placówce było ich mniej niż zazwyczaj.

Śliżewski przekazał apel dyrekcji przedszkola do rodziców dzieci nieobjętych kwarantanną "o ich obserwację, a w miarę możliwości o pozostawienie w domu", a także o kontakt z przedszkolem "w przypadku stwierdzenia złego samopoczucia u dzieci".

Reklama

Koronawirus w Koszalinie 

W Koszalinie w związku z wykryciem koronawirusa u jednej z uczennic Szkoły Podstawowej nr 17, w klasie, w której uczy się dziecko, wprowadzono za zgodą sanepidu od wtorku zdalne nauczanie. Objętych nim zostało także część dzieci z innej klasy, ponieważ miały one kontakt z zakażoną podczas wspólnej lekcji wychowania fizycznego.

Natomiast nadzorem epidemiologicznym objęte są trzy szkoły w Koszalinie: całe II Liceum Ogólnokształcącego, jedna klasa w V LO i cztery w Zespole Szkół nr 9.

W Zachodniopomorskiem kwarantanną i zdalnym nauczaniem do 13 września objęte są jeszcze dwie klasy Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Świdwinie. U dwóch uczennic pierwszej klasy technikum i szkoły branżowej potwierdzono COVID-19. Nastolatki miały zostać zakażone koronawirusem podczas wakacyjnego obozu w górach. Pojawiły się w szkole jedynie na apelu 1 września, który był zorganizowany w reżimie sanitarnym wyłącznie dla uczniów klas pierwszych. Stacjonarnych zajęć dydaktycznych nie rozpoczęły.

Ładowanie...
PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy