Reklama

Reklama

Prokuratura oskarżyła urzędnika skarbówki. Miał zapewniać "parasol" firmom

Akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi N., byłemu naczelnikowi w szczecińskim Urzędzie Kontroli Skarbowej, został skierowany do sądu - poinformowała Prokuratura Krajowa. Oskarżony miał m.in. uzyskiwać poufne informacje od funkcjonariuszy, by zapewniać przedsiębiorcom ochronę przed kontrolą skarbową.

Akt oskarżenia przeciwko byłemu naczelnikowi w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Szczecinie (wo

Wykorzystywał szerokie kontakty, by chronić znajomych

"W akcie oskarżenia Tomaszowi N. zarzucono pięć czynów zabronionych, dotyczących nadużycia uprawnień, udzielenia korzyści majątkowej w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji państwowej (ostatecznie sprawa nie została rozwiązana zgodnie z życzeniem oskarżonego) oraz nakłaniania pracownika organów skarbowych do przekroczenia uprawnień" - przekazała Prokuratura Krajowa.Według śledczych Tomasz N. z racji swojego stanowiska posiadał szerokie kontakty wśród przedstawicieli organów państwowych w województwie zachodniopomorskim odpowiedzialnych za ściganie przestępczości gospodarczej.

Chodzi o funkcjonariuszy instytucji takich jak policja, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego czy była Izba Celna. 

"Te służbowe kontakty oskarżony wykorzystywał, aby zabezpieczyć znajomych przedsiębiorców przez ewentualnymi negatywnymi konsekwencjami działania organów kontroli podatkowej" - podkreśliła prokuratura.

Reklama

Wyciągał informacje od nieświadomych funkcjonariuszy

"W szczególności Tomasz N. dążył do uzyskiwania poufnych informacji od zaprzyjaźnionych, nieświadomych jego intencji funkcjonariuszy" - ujawnili śledczy. 

"Nadto, przekraczając swoje uprawnienia, wspomagał odzyskanie zainwestowanych środków przez jednego ze swoich dłużników" - dodano w komunikacie PK.

Krotoszyn: Mężczyzna miał molestować dziewięć dziewczynek. Jest akt oskarżenia

Za zarzucane czyny byłemu naczelnikowi w szczecińskim Urzędzie Kontroli Skarbowej grozi do 8 lat więzienia.

"Poza Tomaszem N. aktem oskarżenia objęto jednego z zaprzyjaźnionych z nim przedsiębiorców" - dodała Prokuratura Krajowa.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy