Reklama

Reklama

Pożar kamienicy w Szczecinie. Niektórzy mieszkańcy mogą wrócić do domów

Niektóre z ewakuowanych osób mogą wrócić do domów po pożarze kamienicy w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie) - poinformował w sobotę rzecznik Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych. Ogień wybuchł w piątek w kamienicy w śródmieściu. Zginęły trzy osoby.

Część budynku nie nadaje się obecnie do zamieszkania - lokale zostały zalane podczas akcji gaśniczej. Konieczny będzie ich remont. "Osoby z tej części budynku mogą w poniedziałek przyjść do Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, aby otrzymać mieszkanie zamienne" - powiedział rzecznik Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych Tomasz Klek.

Do swoich mieszkań może wrócić kilkanaście osób ewakuowanych z drugiej części budynku. Według informacji przekazanych przez rzecznika na powrót zdecydowała się dotąd jedna rodzina.

Znaleziono ciała trzech osób

Strażacy zgłoszenie o pożarze przy ul. Małkowskiego w śródmieściu Szczecina otrzymali w piątek przed godz. 13.30. Na trzecim piętrze kamienicy znaleziono ciała trzech osób. Dwie osoby podtrute tlenkiem węgla trafiły do szpitala.

Reklama

Z budynku ewakuowano w piątek ok. 30 osób. Miasto zaoferowało im nocleg w hotelach, jednak wszyscy zdecydowali się na schronienie u przyjaciół i rodzin. Jak przekazał Maciej Homis z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, osobom tym zapewniono pomoc psychologiczną, a także "pełną ofertę wsparcia".

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje szczecińska prokuratura. 

Postępowanie wstępnie prowadzone jest w kierunku podejrzenia sprowadzenia pożaru. Kluczowa będzie opinia biegłego z zakresu pożarnictwa, który pracował w piątek na miejscu zdarzenia - to ona ma pozwolić na ustalenie, czy doszło do podpalenia, czy też przyczyna pożaru była inna. 

Nikt nie został dotychczas zatrzymany.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje