Reklama

Reklama

Pościg ulicami Szczecina. Policjanci oddali strzały

Policjanci ze Szczecina ruszyli w pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna wjechał w policyjną blokadą, a funkcjonariusze oddali strzały. Ranny kierowca przebywa w szpitalu.

- Dziś przed południem w Szczecinie policjanci na ul. Światowida podjęli próbę zatrzymania samochodu osobowego, którego kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe - powiedział oficer prasowy szczecińskiej policji sierżant sztabowy Paweł Pankau. Jak dodał, "zaczął uciekać w sposób stwarzający zagrożenie w ruchu drogowym ul. Szosa Polska w kierunku Polic".

- Mężczyzna próbował uniknąć blokady policyjnym radiowozem, uderzając w niego - kontynuował Pankau. - Policjant w tym momencie użył broni służbowej. Mężczyzna, widząc co się dzieje wycofał się i w wyniku swojej agresywnej jazdy samochód wypadł z drogi i dachował - wyjaśnił. 

Reklama

Kierowca został postrzelony - wynika z informacji policji. - Zostało wezwane pogotowie do niego, które zabrało go do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W tej chwili przebywa w szpitalu - powiedział Pankau.

Oficer prasowy poinformował, że wszystkie inne okoliczności sprawy będą wyjaśniane.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne