Reklama

Reklama

Nietrzeźwy policjant kierował autem. Media: Był wtedy na służbie

W Szczecinie w nocy z wtorku na środę doszło do wypadku. - Potwierdzam informację dotyczącą zatrzymania policjanta, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości - powiadomiła w środę oficer prasowa szczecińskiej KWP. Według nieoficjalnych informacji za kierownicą podczas wypadku znajdował się antyterrorysta, który był wtedy na służbie. Policja wdrożyła procedurę wydalenia funkcjonariusza ze służby.

Pierwszą informację o zdarzeniu podał Onet. Według ustaleń portalu podczas wypadku, do którego doszło w nocy z wtorku na środę, samochód osobowy wypadł z drogi na ul. Wyszyńskiego w Szczecinie i uderzył w barierki. "Kierowca był pijany. Został od razu zatrzymany" - przekazano. 

Szczecin. Pijany policjant kierował autem

Jak nieoficjalnie podano, samochód, którym poruszał się mężczyzna "to nieoznakowany radiowóz, a za kierownicą siedział wieloletni funkcjonariusz pododdziału kontrterrorystycznego w Szczecinie".

Informację o wypadku z udziałem funkcjonariusza potwierdziła lokalna policja. 

Reklama

- Potwierdzam informację dotyczącą zatrzymania policjanta, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości - przekazała oficer prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie nadkom. Mirosława Rudzińska.

Jak zaznaczyła funkcjonariuszka, w sprawie toczy się postępowanie administracyjne i przygotowawcze. - Jednak ze względu na ich wczesny etap nie możemy udzielić szczegółowych informacji - podkreśliła.

Oficer prasowa dodała, że "wdrożona została procedura wydalenia funkcjonariusza ze służby". 

Reklama

Reklama

Reklama