Reklama

Reklama

Niecodzienna akcja. Ciężarówka w Bałtyku

Plażowicze na pewno przecierali oczy ze zdumienia, gdy do Bałtyku wjechała... ciężarówka. To jednak nie przypadek. W Kołobrzegu przeprowadzono specjalną akcję. Ciężarowy STAR pomógł ratownikom w wyciągnięciu łodzi, której załoga wcześniej zgłosiła problemy na morzu.

 Do niecodziennej akcji straży pożarnej doszło w Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie). 

Kołobrzeg. Ciężarówka w Bałtyku. STAR pomógł ratownikom

W piątej 26 sierpnia załoga jednej z łodzi pływających po Bałtyku zgłosiła, że osiadła na mieliźnie i potrzebuje pomocy. Do akcji ratunkowej wkroczyli więc ratownicy. I to nie byle jak.

Oczom turystów zgromadzonych na plaży w Kołobrzegu nie uszedł uwagi pojazd ciężarowy STAR, który ni stąd, ni zowąd wjechał do Bałtyku tuż przy linii brzegowej. 

Akcję ratowniczą opisali ratownicy obecni na miejscu. "Pojazd ciężarowy bez problemów poradził sobie z nietypowym zadaniem" - czytamy w komunikacie Brzegowej Stacji Ratowniczej Kołobrzeg.

Reklama

Akcja na Bałtyku. "Niezły dzik z tego STARA"

Do komunikatu załączono nagrania oraz zdjęcia, na których widać, jak ciężarówka pomaga funkcjonariuszom SAR w wyciągnięciu łodzi. 

Maszyna prawie do połowy swojej wysokości była zanurzona w wodach Bałtyku. Tam zaczepiono ją o łódź, która osiadła na mieliźnie. Wystarczyła chwila, by STAR znalazł się z powrotem na brzegu. 

Akcja została zakończona sukcesem, a całość działań służb pozytywnie ocenili internauci, którzy pod nagraniem zamieścili wiele pochlebnych komentarzy. 

"Gdzie diabeł nie może, tam STARA pośle", "Niezły dzik z tego STARA", "Porządna maszyna nie boi się wody. Brawa dla kierowcy" - czytamy. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy