Reklama

Reklama

Koszulka z napisem: "Konstytucja, Jędrek!" na pomniku Lecha Kaczyńskiego

Zdjęcie szczecińskiego pomnika Lecha Kaczyńskiego, na który założono koszulkę z napisem "Konstytucja, Jędrek!" umieścił w sobotę na Twitterze Komitet Obrony Demokracji. "To anonimowa akcja" - powiedziała PAP przedstawicielka zachodniopomorskiego KOD.

Na zdjęciu zamieszczonym na Twitterze Komitetu Obrony Demokracji widać pomnik Lecha Kaczyńskiego, stojący przy al. Wojska Polskiego, na który założona została biała koszulka z wymalowanym napisem "Konstytucja, Jędrek!".

Jak powiedziała PAP koordynatorka zachodniopomorskiego KOD Anna Rybakiewicz, to "akcja anonimowa", a członkowie KOD zrobili zdjęcie pomnika w sobotę około godziny 8.00. Koszulka miała zniknąć w ciągu niecałej godziny. Jak podkreśliła Rybakiewicz, akcja była "fajna i sympatyczna", wniosła "pozytywny przekaz" i nie było w niej "nic obraźliwego".

Reklama

"Trochę ociepla wizerunek pomnika" - powiedziała koordynatorka zachodniopomorskiego KOD o koszulce.

Rzecznik prasowy Komitetu Społecznego Budowy Pomnika Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie Zbigniew Bogucki powiedział, że w jego opinii "nie sposób komentować" tego działania i jest ono "poza dopuszczalnymi ramami".

"Przykre, że są ludzie, którzy dla doraźnego celu politycznego potrafią zrobić happening na wszystkim" - dodał Bogucki. Poinformował też, że osoba, która zawiesiła koszulkę na pomniku, została zarejestrowana przez monitoring, a zdarzenie miało miejsce przed godz. 1.00 w nocy.

Jak powiedział Bogucki, komitet budowy pomnika nie podjął jeszcze decyzji co do dalszych kroków w tej sprawie. Zaznaczył, że wcześniej jego członkowie muszą skonsultować się z Zarządem Regionu zachodniopomorskiej "Solidarności" - właściciela terenu, na którym stoi pomnik.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy