Reklama

Reklama

Kołobrzeg: Znaleziono niewybuchy. W poniedziałek ewakuacja ludności

Trzy niewybuchy z czasów II wojny światowej o wadze 150-200 kg znaleziono w Bałtyku przy plaży w kołobrzeskiej dzielnicy Podczele. Miejsce zabezpieczają saperzy i straż pożarna. W poniedziałek planowane jest wyciągnięcie pocisków i ewakuacja ludności.

"Planujemy, że w poniedziałek o godz. 9 w dzielnicy Podczele saperzy zaczną akcję wyciągnięcia trzech dużych niewybuchów z czasów II wojny światowej, które zostały znalezione w Bałtyku. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez saperów pociski mają wagę 150-200 kg"  - poinformował PAP w sobotę, po posiedzeniu sztabu kryzysowego, rzecznik prezydenta Kołobrzegu Michał Kujaczyński.

Rzecznik dodał, że na czas wyciągnięcia niewybuchów, ewakuowani zostaną mieszkańcy osiedla w odległości 2 km od znaleziska oraz plażowicze na odcinku 9 km plaży, a to oznacza, że akcja dotyczyć będzie co najmniej kilku tysięcy osób.

Reklama

"Strefa bezpieczeństwa musi być duża" - poinformował Kujaczyński.

Planowana jest też blokada DK11. Jak powiedział rzecznik, "szczegóły planowanej akcji zostaną ustalone podczas niedzielnego spotkania sztabu".

Obecnie miejsce znalezienia niewybuchów zabezpieczają saperzy. Pomagają im strażacy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy