Reklama

Granat pod podłogą. Komisariat policji ewakuowany

W piwnicy komisariatu policji w Chojnie, pod podłogą odkryto przedmiot przypominający granat, prawdopodobnie pochodzący z okresu II wojny światowej - podaje portal chojna24.pl. Budynek został ewakuowany, a na miejscu pojawiły się służby.

Granat został znaleziony w czwartek, a działania służb zakończyły się około godziny 16. Jak podają lokalne media, poza budynkiem komisariatu ewakuowano też jego okolice przy ul. Roosevelta i Demokracji.

- W pomieszczeniu piwnicznym pod podłogą ujawniony został granat prawdopodobnie z czasów II wojny światowej - potwierdził w rozmowie z PAP mł. asp. Jakub Kuźmowicz.

Przedmiot między deskami

Przedmiot znajdował się pod podłogą jednego z pomieszczeń archiwalnych. 

- Pracownica zauważyła jakiś przedmiot pod podłogą, w prześwicie między deskami. Padła decyzja, aby tę podłogę lekko podnieść i wtedy został ten granat ujawniony - tłumaczył Kuźmowicz.

Reklama

Granat nie stwarzał zagrożenia

Służby, które dokonały oględzin przedmiotu, oceniły, że przedmiot nie stwarza niebezpieczeństwa. - Okazało się, że jest to granat, ale nie posiada zapalnika, w związku z czym nie było żadnego zagrożenia dla pracujących tam funkcjonariuszy i cywili - poinformował policjant.

W sumie ewakuowano około 50 osób, a akcja trwała prawie dwie godziny. 

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Chojna | policja | komisariat | granat

Reklama

Reklama

Reklama