Reklama

Reklama

Dziwnów: Samochód wpadł do Zalewu Kamieńskiego. Cztery osoby nie żyją

Samochód osobowy wpadł do Zalewu Kamieńskiego w Dziwnowie (woj. zachodniopomorskie). Po godz. 15 auto zostało wyciągnięte z wody. W środku były ciała czteroosobowej rodziny, w tym dwójki dzieci. Wszyscy nie żyją.

Wieczorem policja ujawniła, że w wyciągniętym na nabrzeże samochodzie znaleziono ciała 38-letniej kobiety i 41-letniego mężczyzny oraz dzieci w wieku siedmiu i trzech lat. W aucie był także pies. Zmarli to mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego spoza powiatu kamieńskiego.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę około godz. 12.30 w Dziwnowie.

- Samochód osobowy miał wyjechać z ulicy Szosowej, a następnie przeciąć ulicę Wybrzeże Kościuszkowskie, przeciąć parking i wpaść do wody - podała oficer prasowa komendy policji w Kamieniu Pomorskim, Katarzyna Jasion.

Reklama

Według relacji świadków w samochodzie miało znajdować się kilka osób. Ostatecznie ustalono, że cztery. "Pierwsze doniesienia świadków dotyczyły wpadnięcia samochodu z co najmniej 3 osobami do rzeki Dziwny w miejscowości Dziwnów. Niestety, po wyciągnięciu samochodu znaleziono ciała czterech osób, dwóch dorosłych i dwójki dzieci" - poinformowała około 16 Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa.

Do akcji ratunkowej zadysponowano grupę wodno-nurkową z Koszalina. Na miejscu pracowało m.in. sześć zastępów straży pożarnej.

Akcję z udziałem płetwonurków utrudniała słaba przejrzystość wody i jej głębokość w tym miejscu. 

Jak podał Polsat News, po godz. 15 auto zostało wyciągnięte z wody.

Jak dotąd nie wiadomo, dlaczego samochód z ludźmi zamiast skręcić, pojechał prosto i wpadł do kanału. Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy