Reklama

Dariusz Wieczorek ponownie szefem zachodniopomorskiego SLD

Dariusz Wieczorek został ponownie szefem zachodniopomorskiego SLD. Wieczorka, który nie miał kontrkandydata, poparło 123 spośród 127 delegatów sobotniej konwencji wojewódzkiej Sojuszu w Szczecinie.

Nowo wybrany szef struktur zachodniopomorskich Sojuszu powiedział, że partia zaczyna już przygotowania do kampanii samorządowej. Jak zaznaczył, sobotnia konwencja udowodniła, że w partii zostali ludzie związani z SLD historią i przyszłością.

Podkreślił, że definitywnie skończył się w regionie okres kłótni wewnątrzpartyjnych.

Nawiązał w ten sposób do odejścia przed rokiem z partii Grzegorza Napieralskiego oraz jesienią z klubu Sojuszu w sejmiku dwóch radnych, którzy wsparli w tym gremium PO.

Wieczorek podkreślił, że Sojusz będzie "patrzył na ręce" zarządowi województwa, przyglądał się sposobowi i tempu wydawania w regionie unijnych pieniędzy i pilnował, by samorząd województwa nie był "wmontowany w gigantyczną rozróbę między PO a PiS na szczeblu kraju". "Bo dziś mamy wrażenie, że PO wraz z PSL chcą wykorzystać samorządy jako oręż walki z rządem PiS" - dodał.

Reklama

Naszym zadaniem jest działać na rzecz społeczności lokalnych. Politykę niech sobie robią w parlamencie - mówił.

Gość zjazdu, wiceprzewodnicząca SLD Karolina Pawliczak, dodała, że partia chce swą działalność oprzeć na samorządowcach. Cel jest jasny: dobry wynik w wyborach samorządowych i powrót do parlamentu - wskazała.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy