Reklama

Reklama

Burze i ulewy w Zachodniopomorskiem. Zalane posesje, zablokowana A6

Po ulewnych opadach deszczu droga A6 od Kołbaskowa w kierunku granicy państwa jest zablokowana - przekazał szczeciński oddział GDDKiA. W związku z sytuacją pogodową strażacy interweniowali w regionie ponad 400 razy, a z prognoz wynika, że to nie koniec silnych opadów deszczu w regionie. Minister obrony narodowej skierował do pomocy strażakom Wojska Obrony Terytorialnej. Niebezpiecznie jest także w innych regionach.

- Z powodu obfitych opadów deszczu doszło do zalania drogi A6 w obu kierunkach - poinformował w czwartek dyżurny Punktu Informacji Drogowej szczecińskiego oddziału GDDKiA. Utrudnienie dotyczy odcinka od węzła Kołbaskowo do granicy państwa.

Po ulewach zachodniopomorscy strażacy wyjeżdżali do interwencji ponad 400 razy.

Sprawdź też: Prognozę znajdziesz w nowej aplikacji pogodowej Interii

Intensywny deszcz padał w Zachodniopomorskiem w środę od popołudnia. Jak podał rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP kpt. Tomasz Kubiak, do północy na terenie województwa zanotowano 237 interwencji, od północy do godz. 6 - kolejnych 180.

Reklama

Do zalań posesji i domów dochodziło przede wszystkim w Szczecinie - do północy było ich 135, później kolejnych 116. Do interwencji konieczne było zadysponowanie jednostek strażackich z sąsiednich powiatów.

Zalania ulic i posesji dotyczą większości miasta.

Według prognozy IMGW opady o umiarkowanym, okresami silnym natężeniu mogą wystąpić w całym województwie jeszcze do wieczora w czwartek. Mogą też wystąpić burze.

Zobacz też: Ostrzeżenia od synoptyków. Alerty dla sześciu regionów

Na pomoc terytorialsi

Minister obrony narodowej skierował do pomocy strażakom Wojska Obrony Terytorialnej.

"Żołnierze WOT zostaną skierowani do pomocy w akcji usuwania skutków nawałnic w Szczecinie. Ponad 100 @terytorialsi oraz 6 pojazdów będzie wspierać działania Państwowej Straży Pożarnej" - napisał na Twitterze Mariusz Błaszczak.

Ponad tysiąc interwencji w całym kraju

Ubiegłej doby straż pożarna interweniowała 1043 w związku z usuwaniem skutków zjawisk atmosferycznych - podał rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Krzysztof Batorski.

Jak dodał, do północy strażacy najwięcej interwencji odnotowali w woj. lubuskim (202), zachodniopomorskim (169) i na Dolnym Śląsku (117).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne