Reklama

Reklama

Barwice: Niebezpieczne odpady w pojemnikach

W zamkniętych beczkach i wiadrach znalezionych na prywatnej posesji w Barwicach są niebezpieczne odpady - poinformował Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska,

Wyniki badań zawartości pojemników znalezionych na prywatnej posesji w Barwicach (Zachodniopomorskie) potwierdziły, że są w nich szkodliwe dla środowiska lotne związki organiczne. Służby podkreślają, że to odpady niebezpieczne.

"Stwierdziliśmy obecność lotnych związków organicznych i substancji występujących w farbach do malowania elementów drewnianych, głównie drzwi i okien, a także substancji występujących w rozpuszczalnikach" - powiedziała w piątek PAP kierowniczka koszalińskiej delegatury WIOŚ Beata Atałap.

Reklama

Dodała, że niektóre czytelne etykiety na pojemnikach wskazywały na to, że znajdują się w nich farby do malowania okien i drzwi, które zawierają lotne substancje organiczne.

Atałap podkreśliła, że "są to substancje szkodliwe dla środowiska" i odpady zgromadzone na prywatnej posesji w Barwicach należy uznać za "odpady niebezpieczne" i "jak najszybciej przekazać do unieszkodliwienia".

Pojemniki z zawartością zostały zabezpieczone przez Urząd Miejski w Barwicach i do czasu unieszkodliwienia pozostaną na terenie Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Barwicach.

Składowisko beczek i zamkniętych wiader o różnej pojemności z nieznanymi substancjami zostało wykryte na prywatnej posesji w Barwicach w poniedziałek. WIOŚ został o nim powiadomiony przez barwicką straż pożarną i centrum zarządzania kryzysowego. Do czasu przeniesienia ich w bezpieczne miejsce wskazane przez gminę znalezisko zabezpieczali strażacy.

Policja prowadzi postępowanie w celu ustalenia osoby, która zgromadziła niebezpieczne odpady, w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy