Reklama

Reklama

Bielan w RMF FM: Spotkanie kierownictwa PiS przełożone

Dziś nie będzie spotkania kierownictw PiS w sprawie rekonstrukcji w rządzie – powiedział Adam Bielan, gość Porannej rozmowy w RMF FM. Spotkanie zostało przełożone na przyszły tydzień. Powodem jest choroba prezesa Jarosława Kaczyńskiego. "Prezesa Kaczyńskiego zmógł wirus. Lekarze zalecają, żeby do końca tygodnia z domu nie wychodził" – wyjaśniał wicemarszałek Senatu. Dodał, że do rekonstrukcji rząd dojdzie po 16 listopada.

Marcin Zaborski, RMF FM: Patryk Jaki czy Stanisław Karczewski - kto byłby lepszą odpowiedzią, skuteczniejszą odpowiedzią na Rafała Trzaskowskiego walczącego o stołeczny ratusz?

Adam Bielan: Sądzę, że decyzja zapadnie na początku przyszłego roku, chociaż nie ma jeszcze terminu. Myślę, że obaj politycy mają duże szanse w tych wyborach, przede wszystkim - obaj politycy mogą być dobrymi prezydentami Warszawy.

Swoją drogą - wiedział pan, że Patryk Jaki był kiedyś w Platformie Obywatelskiej?

Wiedziałem o tym, tak.

Spierają się o to teraz z Rafałem Trzaskowskim na Twitterze. A czy jeśli marszałek Karczewski wystartuje w wyborach do warszawskiego ratusza, powinien zrezygnować z fotela marszałka - przynajmniej na czas kampanii?

Reklama

Rozmawiamy o tym z panem marszałkiem Karczewskim. On, jeżeli taka będzie decyzja, jeżeli się zdecyduje w ogóle kandydować, bo jeszcze nie ma jego własnej, osobistej decyzji, to jak sądzę, w tym kluczowym momencie kampanii pójdzie na urlop.

A pan jest gotowy do zmiany pracy?

Polityk zawsze musi być gotowy do zmiany pracy, wyborcy mogą mu po prostu podziękować w wyborach, nie przedłużyć mandatu.

Nie, myślę o takiej zmianie pracy teraz, jeszcze w trakcie kadencji.

Jestem bardzo zadowolony z miejsca pracy obecnego.

A byłby pan w stanie pokierować ministerstwem spraw zagranicznych?

Jestem bardzo zadowolony z miejsca obecnego pracy. Bycie wicemarszałkiem Senatu to jest zaszczyt, honor.

Na tyle, że umiałby pan odmówić, gdyby pojawiła się taka propozycja: Adam Bielan szefem MSZ-u?

Nie miałem takiej propozycji.

To jasne, ale może ona paść w czasie rozmów o rekonstrukcji rządu.

To jest całkowite political fiction.

Wiele się może wyjaśnić dzisiaj po południu - na popołudnie zapowiedziano rozmowy kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości o rekonstrukcji rządu właśnie m.in.

Te rozmowy musiały być przeniesione na przyszły tydzień - prezesa Kaczyńskiego zmógł wirus. Od kilku dni jest w domu, lekarze zalecają mu, żeby do końca tygodnia z domu nie wychodził.

Czyli dzisiaj rozmów nie będzie?

Dzisiaj nie będzie żadnego spotkania.

Wkrótce cały zapis rozmowy


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy