Wyniki wyborów prezydenckich 2025. Tak głosowali najmłodsi wyborcy
W pierwszej turze wyborów prezydenckich to Sławomir Mentzen cieszył się największym poparciem wśród najmłodszych wyborców. Przedstawiciel Konfederacji w niedzielę otrzymał aż 36,1 proc. poparcia w grupie wiekowej 18-29 lat - wynika z badania exit poll pracowni Ipsos, przeprowadzonego na zlecenie Telewizji Polsat, TVP i TVN. Drugim faworytem młodych Polek i Polaków okazał się Adrian Zandberg. Lider partii Razem miał otrzymać 19,7 proc. głosów.

Sondaże exit poll wskazują, że najmłodsi wyborcy - czyli osoby w wieku 18-29 lat uprawnione do głosowania - najczęściej głosowali na kandydata Konfederacji. Sławomir Mentzen - według sondaży - osiągnął w tej grupie wynik 36,1 proc. poparcia. Należy zauważyć, że polityk ten cieszył się również najwyższym poparciem także w grupie 30-39 latków (26,2 proc.) i wśród uczniów i studentów (27,3 proc.) - można zatem powiedzieć, że okazał się liderem poparcia wśród młodych Polaków.
Pełne wyniki wyborów publikujemy TUTAJ.
Wyniki wyborów prezydenckich 2025. Exit poll. Mentzen liderem wśród najmłodszych wyborców
Po Słąwomirze Mentzenie, drugim najbardziej popularnym kandydatem wśród najmłodszych wyborców, był Adrian Zandberg. Lider partii Razem uzyskał we wspomnianej grupie poparcie z rzędu 19,7 proc. - wynika z badań.

Jak wskazują sondaże exit poll, trzeci najlepszy wynik wśród wyborców w wieku 18-29 uzyskał kandydat KO Rafał Trzaskowski (12,2 proc.). Zaraz po nim miał uplasować się jego główny rywal - kandydat obywatelski wspierany przez PiS Karol Nawrocki - z 10,5 proc. poparciem.
Wyniki wyborów - exit poll. Tak głosowali najmłodsi Polacy. Biejat równo z Braunem
Na piątym miejscu w tym zestawieniu sondaże widzą kandydatkę Lewicy Magdaleną Biejat (5,1 proc.) ex aequo z reprezentantem Konfederacji Korony Polskiej Grzegorzem Braunem, który miał uzyskać tyle samo głosów wśród najmłodszych.
Mniejszą popularnością w najmłodszym elektoracie mieli się cieszyć kolejno: lider Polski 2050 Szymon Hołownia (4 proc.), Joanna Senyszyn (3,2 proc.), Krzysztof Stanowski (2,4 proc.). Pozostali kandydaci uzyskali w tej grupie wiekowej mniej niż 1 proc. poparcia.
Wybory prezydenckie 2025. Pierwsza tura. Ważne informacje
Pierwsza tura wyborów prezydenckich 2025 odbyła się w niedzielę 18 maja. Głosowanie trwało w godz. 7-21. Wyborcy mogli oddać swój głos na jednego spośród trzynastu kandydatów (lista poniżej).
Liczba osób uprawnionych do udziału w niedzielnych wyborach - czyli liczba osób ujętych w spisach wyborców w stałych obwodach (29 815), z których otrzymano dane - wyniosła 28 mln 302 tys. 742 osób - podał na drugiej z czterech niedzielnych konferencji szef Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) sędzia Sylwester Marciniak.
Druga tura wyborów prezydenckich zostanie zorganizowana 1 czerwca. Mają się w niej zmierzyć Rafał Trzaskowski (kandydat KO, prezydent Warszawy) i Karol Nawrocki (kandydat obywatelski wspierany przez PiS, prezes Instytutu Pamięci Narodowej).
Wybory prezydenckie 2025. Lista kandydatów
Artur Bartoszewicz (kandydat niezależny)
Magdalena Biejat (kandydatka Nowej Lewicy)
Grzegorz Braun (kandydat Konfederacji Korony Polskiej)
Szymon Hołownia (kandydat Polski 2050 i PSL)
Marek Jakubiak (kandydat Wolnych Republikanów)
Maciej Maciak (kandydat Ruchu Dobrobytu i Pokoju)
Sławomir Mentzen (kandydat Konfederacji)
Karol Nawrocki (kandydat wspierany przez PiS)
Joanna Senyszyn (kandydatka niezależna)
Krzysztof Stanowski (kandydat niezależny)
Rafał Trzaskowski (kandydat KO)
Marek Woch (kandydat Bezpartyjnych Samorządowców)
Adrian Zandberg (kandydat Razem)
Najnowsze informacje o sondażach, kampanii i przebiegu głosowania publikujemy w naszym raporcie specjalnym - Wybory prezydenckie 2025.