Wyniki wyborów. PKW zabrała głos. Nowe informacje po zamknięciu lokali
Do godz. 22, do Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) spłynęły protokoły z ponad 150 obwodowych komisji wyborczych, głównie z zagranicy. Jak przekazał przewodniczący komisji sędzia Sylwester Marciniak, o godz. 21 zakończyła się cisza wyborcza.

- Od godz. 20 rozmawiałem z przewodniczącymi okręgowych komisji wyborczych największych miast i nie było żadnych sygnałów o konieczności przedłużenia ciszy wyborczej, jak również nie było informacji, że tworzą się kolejki do lokali wyborczych - przekazał Sylwester Marciniak na konferencji po godz. 22. Jak dodał, sytuacja ta nie zmieniła się po godz. 21.
Sędzia podziękował również wyborcom za skorzystanie z "przywileju głosowania", a także przedstawicielom służb mundurowych za pomoc w zabezpieczeniu procesu wyborczego.
Wyniki wyborów. Najnowsze informacje z PKW
Jak poinformował, jak na razie spłynęły dane z ponad 150 komisji. - W tej chwili, dosłownie kilka minut temu sprawdzałem, można sprawdzić dane ze 150 obwodów głosowania, co stanowi 0,48 całości wszystkich obwodów głosowania - podkreślił.
Marciniak zapowiedział, że kolejna konferencja PKW odbędzie się w poniedziałek o godz. 10. Jak dodał, w trakcie głosowania doszło do 17 czynów określonych w Kodeksie Karnym, z czego 12 dotyczyło naruszenia przebiegu wyborów. Było też sześć zdarzeń podpadających pod Kodeks Wyborczy - wszystkie sprawy dotyczyły wyniesienia karty poza lokal.
- Jeżeli chodzi o wykroczenia to łączna liczba wynosi 275 wykroczeń, czyli w zasadzie liczba porównywalna z pierwszą turą - dodał sędzia.
Wyniki wyborów prezydenckich 2025. Jest badanie exit poll
Lokale wyborcze otwarte były do godz. 21. Są pierwszy wyniki wyborów - to rezultat badania exit poll pracowni Ipsos przeprowadzonego na zlecenie Telewizji Polsat, TVP i TVN. Na ich podstawie wiadomo, że frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich 2025 wyniosła 72,8 proc.
Według tego samego badania najwięcej wskazań w drugiej turze wyborów prezydenckich (50,3 proc.) uzyskał Rafał Trzaskowski, natomiast Karol Nawrocki zdobył 49,7 proc. głosów.
Różnica mieści się w graniach błędu statystycznego. Jest zatem zbyt mała, by przesądzić o ostatecznym rezultacie wyborów.

Dokładniejsze wyniki pojawią się około godz. 23, gdy opublikujemy sondaż late poll. Kolejne badanie, jeszcze bardziej precyzyjne, opublikowane zostanie o godz. 1 w nocy z niedzieli na poniedziałek.
Wybory prezydenckie 2025. Najważniejsze informacje
W drugiej turze wyborów prezydenckich do głosowania uprawnionych było prawie 29 milionów Polaków. W kraju od godz. 7 do 21 działało ponad 32 tysiące obwodowych komisji wyborczych, a za granicą 511.
Według danych MSZ do głosowania za granicą między pierwszą a drugą turą wyborów zarejestrowało się dodatkowo ponad 200 tys. osób, co łączenie z pierwszym głosowaniem daje rekordowe ponad 700 tys. osób głosujących poza granicami Polski.
O tym, że odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich rozstrzygnęły wyniki głosowania z 18 maja. Wówczas żaden z 13 kandydatów na prezydenta nie uzyskał wtedy ponad połowy ważnie oddanych głosów. Do drugiej tury przeszli dwaj z najlepszymi wynikami, czyli Rafał Trzaskowski i Karol Nawrocki.