Starcie Stanowskiego z prowadzącą. "Nie każdy może mnie obrazić"
"Arcykapłanka propagandy" - takimi słowami Krzysztof Stanowski określił dziennikarkę TVP Dorotę Wysocką-Schnepf. Prowadząca debatę kandydatów nie pozostała mu dłużna. - Nie każdy może mnie obrazić - ripostowała.

Krzysztof Stanowski przyniósł na debatę kilkanaście flag, choć zasady debaty nie przewidywały wnoszenia gadżetów. Do akcji kandydata odnieśli się prowadzący debatę dziennikarze.
Na blacie jego mównicy widać było kilkanaście różnych flag. Tym gestem Stanowski niejako wyśmiał wcześniejsze działania kontrkandydatów, którzy posługiwali się tymi gadżetami w poprzednich debatach.
Prowadzący debatę Piotr Witwicki przypomniał, że na warunki debaty zgodziły się wszystkie sztaby polityków. Regulamin zakazuje kandydatom wnoszenia gadżetów i telefonów komórkowych.
- Przede mną stoi dużo flag, gadżetów. Poważna debata, podobno nie można mieć gadżetów. Pierwszy raz podczas tych wyborów telewizja publiczna zaprosiła kandydatów. Jakbyście chcieli, możecie sobie te flagi brać - mówił Krzysztof Stanowski w kolejnej odpowiedzi do innych kandydatów.
Reaguje Artur Bartoszewicz. Odebrał flagę Polski
Dziennikarze ponownie przypomnieli, że sztaby zgodziły się na warunki debaty. Zareagował też Artur Bartoszewicz, który postanowił skorzystać z propozycji Stanowskiego.
- Panie Krzysztofie, jeżeli pan pozwoli, ja skorzystam z okazji i uwolnię flagę Rzeczpospolitej od tego cyrku - oświadczył kandydat.
Stanowski do dziennikarki TVP: Jestem w świątyni propagandy
Podczas debaty Stanowski zwrócił się również do dziennikarki TVP Doroty Wysockiej-Schnepf.
- Bardzo się cieszę, że jestem w tej świątyni propagandy i bardzo się cieszę, że widzę przed sobą arcykapłankę propagandy - zaczął swoją odpowiedź na pierwsze pytanie Krzysztof Stanowski. Pytanie dotyczyło programu kandydata.
Podczas drugiej serii pytań Dorota Wysocka-Schnepf odpowiedziała Stanowskiemu, cytując słowa prof. Władysława Bartoszewskiego.
- Niegdyś mówił, że kiedy pijany zwymiotuje na mnie w autobusie, to nie jest to obelga, to nieprzyjemne. Nie każdy może mnie obrazić - powiedziała prowadząca.
Według informacji przekazywanych przez sztabowców Mentzena, Nawrockiego i Stanowskiego, udziale Wysockiej-Schnepf było przeciwnych osiem komitetów.
Wybory prezydenckie 2025. Lista kandydatów
Artur Bartoszewicz (kandydat niezależny)
Magdalena Biejat (kandydatka Nowej Lewicy )
Grzegorz Braun (kandydat Konfederacji Korony Polskiej)
Szymon Hołownia (kandydat Polski 2050 i PSL )
Marek Jakubiak (kandydat Wolnych Republikanów)
Maciej Maciak (kandydat Ruchu Dobrobytu i Pokoju)
Sławomir Mentzen (kandydat Konfederacji )
Karol Nawrocki (kandydat wspierany przez PiS )
Joanna Senyszyn (kandydatka niezależna)
Krzysztof Stanowski (kandydat niezależny)
Rafał Trzaskowski (kandydat KO )
Marek Woch (kandydat Bezpartyjnych Samorządowców)
Adrian Zandberg (kandydat Razem )
Najnowsze informacje o sondażach, kampanii i przebiegu głosowania publikujemy w naszym raporcie specjalnym - Wybory prezydenckie 2025 .