Senior zasłabł w komisji wyborczej. Zmarł w drodze do szpitala
W jednym z lokali wyborczych na krakowskiej Krowodrzy 75-letni mężczyzna zasłabł w trakcie oczekiwania na oddanie głosu. Niestety, pomimo reanimacji podjętej przez ratowników medycznych życia emeryta nie udało się uratować.

Według rzecznik małopolskiej policji Katarzyna Cisło do tragicznego zdarzenia doszło przed godziną 14 w jednym z lokali wyborczych na krakowskiej Krowodrzy.
Pojawił się tam 75-letni mężczyzna. Czekając na oddanie głosu źle się poczuł i zasłabł.
Wybory prezydenckie. 75-latek zasłabł w komisji wyborczej
Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, ale pomimo reanimacji podjętej przez ratowników medycznych nie udało się go uratować. W delegaturze KBW uściślono, że 75-latek zmarł w trakcie przewożenia do szpitala.
W trakcie I tury wyborów również doszło do tragicznych wydarzeń - w lokalach wyborczych zmarły bowiem dwie osoby. 18 maja w jednym z lokali wyborczych w Szczecinie zasłabła kobieta w starszym wieku, która przyszła zagłosować. Na miejsce wezwano pogotowie i podjęto próbę reanimacji. Niestety, emerytki nie udało się uratować.
Tego samego dnia w jednym z lokali wyborczych na osiedlu Złote Łany w Bielsku-Białej zasłabł 84-letni mężczyzna. Mimo reanimacji - mężczyzna również zmarł. Ponieważ wybory nie zostały przerwane, nie było konieczności przedłużenia tam głosowań.
Przypomnijmy: w niedzielę 1 czerwca odbywa się II tura wyborów prezydenckich. Uprawnionych do głosowania na tym etapie jest prawie 29 mln Polaków. Dla przeprowadzenia wyborów prezydenckich powołano ponad 32 tys. obwodowych komisji wyborczych w kraju i 511 za granicą.
Wybory prezydenckie 2025. Najważniejsze informacje
Według danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych do głosowania za granicą między I i II turą wyborów zarejestrowało się dodatkowo ponad 200 tys. osób, co łącznie z pierwszym głosowaniem daje rekordowe ponad 700 tys. osób głosujących poza krajem.
W II turze tegorocznych wyborów prezydenckich rywalizuje ze sobą dwóch kandydatów: Rafał Trzaskowski (kandydat Koalicji Obywatelskiej, prezydent Warszawy) oraz Karol Nawrocki (kandydat popierany przez Prawo i Sprawiedliwość, prezes Instytutu Pamięci Narodowej).
Frekwencja na godz. 12 wyniosła 24,83 proc., z czego najwyższa była w woj. małopolskim, a najniższa na Opolszczyźnie - poinformował szef Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak.