Do której godziny można głosować? Wybory prezydenckie 2025
Dziś można oddać głos w II turze wyborów prezydenckich 2025. Obywatele mogą wybrać się na głosowanie w określonych godzinach. Do kiedy będą otwarte będą lokale wyborcze 1 czerwca? Przypominamy.

Spis treści:
Wybory prezydenckie 2025. Do której można głosować?
Tradycyjnie druga tura wyborów prezydenckich odbywa się w niedzielę. Ponowne głosowanie przypada na 1 czerwca 2025 r., czyli równo 14 dni po pierwszej turze.
Pierwsza wyznaczona została na 18 maja. Tego dnia lokale wyborcze otwarte były od godziny 7:00 do 21:00.
Podczas drugiej tury nie jest inaczej. 1 czerwca głosowanie w wyborach prezydenckich trwa od godziny 7:00 do 21:00.
Każdy głos musi zostać przyjęty do godziny 21:00 i żaden lokal wyborczy nie powinien zostać zamknięty wcześniej. Nie należy jednak czekać do ostatniego momentu i ryzykować, że nie zdążymy.
Czy można zagłosować po 21:00? Wybory prezydenckie 2025
Głosowanie może zostać przedłużone, jeśli w dniu wyborów doszło do incydentu, który na jakiś czas wstrzymał funkcjonowanie komisji. Wówczas głosowanie jest dłuższe o tyle, ile wyniosła wymuszona przez sytuację przerwa.
W razie kolejki przed lokalem uwzględnione zostaną wszystkie osoby, które pojawiły się w siedzibie do 20:59. Komisja poczeka aż każdy z przybyłych odda głos, ale nowe osoby, które dotrą tuż po 21:00, nie będą mogły dołączyć do kolejki.
Frekwencja wyborcza. Rafał Trzaskowski kontra Karol Nawrocki
Podczas pierwszego głosowania żaden z kandydatów na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nie zdobył wystarczającej liczby głosów, aby wygrać głosowanie.
Do drugiej tury wyborów prezydenckich 2025 dostali się Rafał Trzaskowski oraz Karol Nawrocki. Jak wygląda frekwencja w tegorocznych wyborach? Pierwsze dane (na godzinę 12:00) już znamy. PKW podała, że w drugiej turze wyborów prezydenckich frekwencja do 12:00 wyniosła 24,83 proc.
Najnowsze informacje o wynikach i przebiegu głosowania publikujemy w naszym raporcie specjalnym - Wybory prezydenckie 2025.
Programy wyborcze kandydatów: propozycje Rafała Trzaskowskiego i Karola Nawrockiego.