Reklama

Reklama

Zmarł Jacek Łukomski. Miał 72 lata

Jacek Łukomski, były wiceprezydent i radny miejski Poznania, zmarł w wieku 72 lat. "Z ogromną przykrością przyjęliśmy wiadomość o śmierci dyrektora Jacka Łukomskiego. Zasłużonego lekarza, samorządowca, nauczyciela akademickiego i menedżera, a także dobrego i przyjaznego ludziom człowieka" - poinformował w poniedziałek Szpital Wojewódzki w Poznaniu, którego zmarły był wieloletnim dyrektorem.

Jak zaznaczono, od czasu ukończenia studiów na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu, Jacek Łukomski był związany z poznańskim szpitalem wojewódzkim, w którym w 1981 r. uzyskał specjalizację II stopnia z chirurgii ogólnej pod kierunkiem prof. Konstantego Tukałły. "Na tym etapie pracy lekarskiej działał także w podziemnej Solidarności" - podkreślono.

Jacek Łukomski nie żyje. Miał 72 lata

W latach 1992-1998 Jacek Łukomski był wiceprezydentem Poznania ds. polityki społecznej. Zajmował się służbą zdrowia, pomocą społeczną, sportem oraz kulturą. W latach 1994 - 2002 był także radnym miejskim. 

Reklama

Od 1998 r. do 2017 r. Łukomski był dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.

"Jacek Łukomski zapisał się w pamięci szpitala jako dyrektor ambitny, prężny, darzony szacunkiem i sympatią przez współpracowników. Odszedł od nas wybitny autorytet w zakresie organizacji opieki zdrowotnej, który w latach 2002-2011 był ekspertem Światowej Organizacji Zdrowia i doradcą Banku Światowego. W imieniu dyrekcji oraz pracowników Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu składamy najbliższym wyrazy głębokiego współczucia" - podano w komunikacie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy