Reklama

​Zbrodnia w Mikuszewie. "Archiwum X" szuka świadków zabójstwa

Policjanci z poznańskiego "Archiwum X" proszą o kontakt osoby mające jakiekolwiek informacje na temat zabójstwa 20-letniej Zyty Michalskiej, do którego doszło w 1994 r. w Mikuszewie (pow. wrzesiński, woj. wielkopolskie).

Kom. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji podał w piątek (9 października), że sprawą zabójstwa sprzed 26 lat zajmują się funkcjonariusze poznańskiego Archiwum X. - Nadal szukamy świadków, którzy mogą mieć wiedzę na temat tego zdarzenia. Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje na temat tego zabójstwa, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 609-802-196 - zaapelował.

Święcichowski wyjaśnił, że 20-letnia Zyta Michalska zginęła w Mikuszewie pod Wrześnią. Młoda kobieta była absolwentką wrzesińskiego liceum, a w Poznaniu uczęszczała na kurs języka angielskiego. - 3 kwietnia 1994 r., w niedzielę, dziewczyna wyszła z domu i ślad po niej zaginął. Następnego dnia, 800 metrów od domu w lesie zostało znalezione jej ciało z poważnymi obrażeniami głowy. Policjanci rozpoczęli śledztwo pod kątem zabójstwa - opisał.

Reklama

Policja apeluje do świadków

Kom. Maciej Święcichowski dodał, że na miejscu zbrodni przeprowadzono oględziny i zabezpieczono ślady. - Przesłuchano wiele osób mogących mieć jakiekolwiek informacje dotyczące tego zdarzenia. Po dłuższym czasie sprawa została umorzona ze względu na niewykrycie sprawcy - wskazał.

Jak zaznaczył, że policjanci nadal interesowali się tą sprawą i sprawdzali wszystkie pojawiające się informacje. W piątek wystąpili z apelem o zgłaszanie się świadków mogących pomóc w prowadzonym śledztwie. Policja nie ujawnia, czy funkcjonariusze ustalili w jakiekolwiek nowe okoliczności zabójstwa 20-latki.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy