Reklama

Reklama

Zagórów: Kradł naczynia liturgiczne. Grozi mu 10 lat więzienia

Nawet 10 lat może spędzić za kratkami 45-latek, który ukradł naczynia liturgiczne z jednej z parafii w Zagórowie (woj. wielkopolskie). Mężczyzna już wcześniej był karany za podobne czyny.

Do kradzieży w jednej z zagórowskich parafii rzymskokatolickich doszło pod koniec lipca. Łupem złodzieja padły pozłacane naczynia liturgiczne, m.in. kielichy, pateny i cyboria.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z posterunku w Zagórowie oraz ze Słupcy. Policjanci wytypowali i w minionym tygodniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie z kradzieżą. Podczas przeszukania mieszkania 45-latka ujawniono wszystkie skradzione naczynia. Było ich kilkanaście. 

Okazało się, że zatrzymany mieszkaniec powiatu konińskiego był wcześniej karany za podobne przestępstwa. 

Reklama

Podejrzanemu przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem. Zastosowano wobec niego policyjny dozór. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy