Reklama

Reklama

Wyrok dla kierowcy porsche, który zaatakował pieszą

Na rok więzienia skazał w środę sąd w Środzie Wielkopolskiej mężczyznę, który kierując porsche, zaatakował kobietę na przejściu dla pieszych. Zajście miało miejsce w lipcu na jednej z ulic Leszna (woj. wielkopolskie).

Michał N. odpowiadał przed sądem nie tylko za zaatakowanie pieszej, ale i za wcześniejszą sprawę: usiłowanie wymuszenia zwrotu wierzytelności.

Jak powiedział w środę rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu sędzia Aleksander Brzozowski, Michał N. został uznany winnym wszystkich zarzucanych mu czynów. Decyzją sądu mężczyzna ma zapłacić pokrzywdzonej 8 tys. zł, zaś pokrzywdzonemu, od którego N. miał próbować wymusić pieniądze - 15 tys. zł. Sąd orzekł też wobec Michała N. pięcioletni zakaz zbliżania się do zaatakowanej kobiety, przedsiębiorcy i jego rodziny.

Reklama

"Głos Wielkopolski", który poinformował w środę o wyroku, podał, że Michał N. dobrowolnie poddał się karze; poinformował też, że proces zakończył się po jednej rozprawie dzięki zaproponowanej stronom przez sąd ugodzie.

Sprawa z lipca

W lipcu w Lesznie kierujący porsche 35-letni Michał N. nie chciał przepuścić przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiety. Gdy ta zwróciła mu uwagę, kierujący wysiadł z pojazdu i uderzył ją w twarz. Następnie wrócił do samochodu i ruszył, mimo że uderzona stanęła przed pojazdem. Kierowca został niedługo potem zatrzymany w okolicach Andrychowa.

Cztery zarzuty

Szef leszczyńskiej prokuratury rejonowej prok. Przemysław Grześkowiak informował w październiku, że akt oskarżenia przeciwko Michałowi N. zawiera cztery zarzuty: znieważenia kobiety, uderzenia jej i spowodowania obrażeń ciała, a także zmuszenia kobiety do określonego zachowania. Czwarty zarzut dotyczył działania w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności.

Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego w Środzie Wielkopolskiej, bo czyn związany 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy