Reklama

Reklama

Wypadek w zoo. Padł obezwładniany jeleń, ranny pracownik

Podczas obezwładnienia jelenia, który uciekł z wybiegu, ranny został pracownik zoo w Nowym Tomyślu. Poszkodowany trafił do szpitala. Zwierzę w wyniku silnego stresu padło - poinformowały służby.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w zoo w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie). Oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Nowym Tomyślu st. kpt. Damian Żukrowski przekazał, że zgłoszenie o zdarzeniu służby odebrały w środę wieczorem, już po zamknięciu ogrodu zoologicznego.

- Na miejsce pojechały dwa zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej z Nowego Tomyśla. Kiedy strażacy dojechali na miejsce jeden z pracowników zoo zdążył już obezwładnić jelenia - powiedział Damian Żukrowski. Dodał, że strażacy pomogli mu utrzymać zwierzę i je uspokoić do czasu, aż na miejsce dojedzie lekarz weterynarii.

Reklama

Pracownik nie odniósł poważnych obrażeń

- Niestety, w wyniku szamotaniny i dużego stresu, gdy jeleń próbował się uwolnić, zwierzę padło - przekazał Żukrowski. Strażak przekazał, że powód śmierci potwierdził weterynarz.

CZYTAJ WIĘCEJ: Przebrali się za krowy i zaatakowali mleczarnię. Później rzeźnię

Pracownik zoo, który został raniony podczas obezwładniania zwierzęcia, został zabrany do szpitala na obserwację. Żukrowski powiedział, że pracownik nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Reklama

Reklama

Reklama