Reklama

Reklama

Wypadek autobusu. Siedem osób rannych

Siedem osób zostało poszkodowanych w wypadku autobusu w miejscowości Łopuchowo pod Poznaniem. Pojazd wjechał do rowu. Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 23.

Dyżurny wielkopolskiej PSP poinformował, że około godz. 23 autobus przewożący pracowników jednej z firm wjechał do rowu w miejscowości Łopuchowo. W wypadku poszkodowanych zostało siedem osób. Strażacy zakończyli swoje działania na miejscu zdarzenia.

Na miejscu pracowało w sumie 10 jednostek straży pożarnej, policja i pogotowie ratunkowe. 

Nowe przepisy. Zmiana taryfikatora punktów karnych i wyższe mandaty

W sobotę zaczęły obowiązywać zmiany w prawie drogowym, w tym nowy taryfikator punktów karnych i podwójne stawki mandatów dla kierowców, którzy popełnią wykroczenie z tej samej grupy w ciągu dwóch lat od popełnienia ostatniego wykroczenia.

Reklama

Zmiany wynikają z nowelizacji Prawa o ruchu drogowym, które weszło w życie pierwszego stycznia 2022 roku. Regulacja zaostrzyła wtedy kary dla sprawców wykroczeń drogowych podwyższając maksymalną wysokość grzywny, którą może nałożyć sąd - z 5 do 30 tys. zł oraz zwiększyła wysokość mandatów, jakie nałożyć może policjant - z 500 zł do 5 tys. zł. Więcej na ten temat TUTAJ.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy