Reklama

Wolsztyn: Zapadł wyrok w sprawie nagich nagrań z wieży widokowej

Wyrok czterech miesięcy więzienia w zawieszeniu usłyszał były pracownik Urzędu Miejskiego w Wolsztynie, który w lipcu 2020 roku opublikował materiał z monitoringu wieży widokowej w Wolsztynie. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, jednak na nagraniu widać było dwie pary, które uprawiały stosunek płciowy. Damiana S. skazano za rozpowszechnianie wizerunku nagiej osoby bez jej wiedzy.

Do zajścia doszło w lipcu 2020 roku, a wszystko zostało zarejestrowane przez kamery monitorujące wieżę, należące do wolsztyńskiego magistratu. 

Sprawa wyszła na jaw, gdy materiały wyciekły z Urzędu Miejskiego, za co zwolniony został Damian S. - pracownik działu informatycznego, który miał opublikować nagranie.

Wolsztyn. Wyrok dla Damiana S. Opublikował nagranie, na którym były nagie osoby

W listopadzie 2020 roku były urzędnik usłyszał zarzuty w sprawie rozpowszechniania wizerunku nagiej osoby bez jej zgody. Z kolei w czerwcu 2021 roku prokuratura skierowała akt oskarżenia do sądu.

Swojego finału sprawa doczekała się jednak dopiero teraz, gdy pod koniec stycznia 2023 roku zapadł wyrok. Jak donosi portal tvp.info, mężczyzna sam przyznał się do winy i został skazany za rozpowszechnianie lubieżnych materiałów na cztery miesiące więzienia w zawieszeniu. Wyrok nie jest jednak prawomocny.

Reklama

Obie pary, które poddawały się igraszkom na wieży widokowej, pozostały niewinne. Nie postawiono im żadnych zarzutów.

Czytaj też: Ważny termin dla milionów Polaków. Nie przegap, bo dostaniesz niższą pensję

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: stosunek płciowy | Wolsztyn | wyrok | wieża widokowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy