Reklama

Reklama

Wolsztyn: Tragedia na przejściu dla pieszych. Nie żyje czterolatek

W centrum Wolsztyna (woj. wielkopolskie) samochód ciężarowy potrącił czteroletniego chłopca, który przechodził przez pasy ze swoją mamą. Dziecko zginęło na miejscu. - W sprawie tego zdarzenia wszczęto śledztwo - informuje policja.

Jak powiedział oficer prasowy KPP w Wolsztynie (woj. wielkopolskie) asp. sztab. Wojciech Adamczyk, do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 16 na ul. 5 Stycznia, czyli w samym centrum Wolsztyna.

- Do wypadku doszło w momencie, kiedy na wyniesionym przejściu dla pieszych znajdował się czteroletni chłopczyk i jego mama. Doszło do śmiertelnego potrącenia chłopca przez samochód ciężarowy. Dziecko zginęło na miejscu - powiedział.

Po zakończeniu oględzin i czynności służb na miejscu wypadku, Adamczyk powiedział, że "kierowca to 56-letni mieszkaniec Wschowy w woj. lubuskim". - Policjanci zbadali stan jego trzeźwości. Mężczyzna był trzeźwy - dodał. 

Reklama

Wolsztyn. Śmiertelne potrącenie czterolatka. Matka otrzymała wsparcie psychologa

- Matka doznała niegroźnych, powierzchownych obrażeń, na całe szczęście jej życiu nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo. Natomiast uzyskała niezbędną pomoc medyczną, objęta też została opieką psychologa - przekazał.

Przekazał też, że zarówno chłopiec, jak i jego mama mieli ze sobą rowery. Na razie nie wiadomo, czy przeprowadzali je przez przejście dla pieszych, czy wjechali na nich na pasy.

- W sprawie tego zdarzenia wszczęto śledztwo. Ustalane będą szczegółowe okoliczności wypadku. Będziemy zabezpieczać monitoringi, będziemy przesłuchiwali świadków - podsumował asp. sztab. Adamczyk.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy