Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Znaleziono zwłoki trzech psów. Apel policji

W zagajniku na obrzeżach Śmigla (pow. kościański w woj. wielkopolskim) przypadkowy spacerowicz natknął się na zwłoki trzech obdartych ze skóry psów. Policja zwraca się z apelem do osób, które mogą pomóc w wyjaśnieniu, w jaki sposób zwierzęta straciły życie. Śledztwo trwa.

Oficer prasowy policji w Kościanie podkom. Radosław Nowak przekazał w poniedziałek, że w tej sprawie funkcjonariusze prowadzą postępowanie pod kątem znęcania się nad zwierzętami. 

Policjanci otrzymali zgłoszenie o znalezisku w niedzielę. - Osoba, która spacerowała, powiadomiła służby, że w zagajniku leżą zwłoki trzech obdartych ze skóry psów - powiedział.

- Na razie jest za wcześnie, by powiedzieć, w jakich okolicznościach doszło do tego zdarzenia, czy te psy zostały uśmiercone, czy padły z przyczyn naturalnych, a później ktoś je obdarł ze skóry. To wszystko jest przedmiotem prowadzonego postępowania - wskazał Nowak. 

Reklama

Policjanci proszą o kontakt osoby, które np. widziały, jak ktoś porzucał padłe zwierzęta, albo wie, iż ktoś je hodował i już ich nie posiada.

"Urazy spowodowane ostrym narzędziem"

O sprawie w mediach społecznościowych poinformował także kościański oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, według którego obdarte ze skóry psy wielkością i budową ciała przypominają charty. 

"Ślady widoczne na ciałach sugerują urazy spowodowane ostrym narzędziem/ strzałem/ zębami. Do tego oskórowane przez człowieka. Widać, że leżą tam już dobre kilka dni, możliwe, że zostały uszkodzone dodatkowo przez dzikie zwierzęta" - opisali działacze TOZ.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do trzech lat więzienia, a jeżeli sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem - od trzech miesięcy do pięciu lat.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje