Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Zgwałcił 33-latkę. Akt oskarżenia przeciwko Patrykowi K.

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Patrykowi K., który w lutym zgwałcił 33-latkę w Skokach. Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała do Sądu Rejonowego w Wągrowcu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu Patrykowi K. Mężczyzna w lutym tego roku zgwałcił 33-latkę w Skokach (wielkopolskie).

Zaatakował dwie osoby

O skierowaniu do sądu aktu oskarżenia w tej sprawie poinformowała we wtorek Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

26-letni mieszkaniec powiatu wągrowieckiego Patryk K. został oskarżony "o usiłowanie dokonania gwałtu oraz zgwałcenie, a także spowodowanie lekkich obrażeń ciała i narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo powstania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu".

Reklama

Do zarzucanych oskarżonemu przestępstw doszło w lutym tego roku w miejscowości Skoki w powiecie wągrowieckim w Wielkopolsce. Oskarżony zaatakował wówczas dwie przygodnie spotkane kobiety; w wieku 16 i 33 lat.

"Pierwszej z jego ofiar - małoletniej pokrzywdzonej - udało się zbiec dzięki zachowaniu obronnym oraz reakcji przypadkowego świadka zdarzenia. Druga z pokrzywdzonych - trenująca tego dnia biegi - została poprzez stosowanie wobec niej przemocy i gróźb bezprawnych doprowadzona do obcowania płciowego" - podała Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Uchylanie od alimentów

Prokuratura wskazała, że oskarżony początkowo przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu przestępstw, natomiast podczas ostatniego z przesłuchań nie przyznał się do zarzutu zgwałcenia.

Patryk K. od chwili zatrzymania przebywa w areszcie. W przeszłości był karany za przestępstwo uchylania się od alimentów.

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy