Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Z rzeki wyłowiono auto. W środku były zwłoki

W godzinach porannych w Gorzowie Wielkopolskim w rzece Warcie odkryto samochód. Auto dryfowało kołami do góry. Jako pierwsza pojazd spostrzegał kobieta uprawiająca jogging nad brzegiem rzeki.

Według wstępnych ustaleń służb kierowca stracił panowanie nad pojazdem, który wypadł z łuki ulicy Wał Okrężny, a następnie kilka razy dachował, staczając się po stromym brzegu Warty. 

Reklama

Hondę leżącą w rzece do góry kołami zauważyła nad ranem kobieta pracująca w pomocy drogowej. Przerwała jogging i o znalezisku powiadomiła szefa. Mężczyzna natomiast zadzwonił pod numer alarmowy.

"Nadal jest wiele znaków zapytania"

Służby zjawiły się na miejscu około godz. 8 rano. Strażacy zwodowali łódkę, a ratownik w specjalnym stroju wszedł do wody i sprawdził, czy pod taflą faktycznie znajduje się auto, ponieważ z brzegu było widać jedynie opony.

- Samochód wydobyliśmy z wody przy pomocy wyciągarki. Okazało się, że wewnątrz jest ciało mężczyzny - powiedział Polsat News st. kpt. Dariusz Szymura z lubuskiej straży pożarnej.

Jak przyznał, wokół tego zdarzenia "nadal jest wiele znaków zapytania". By znaleźć odpowiedź, jak doszło do wypadku, przy Wale Okrężnym pracują policjanci oraz prokurator.  

Nieoficjalnie: kierowca nie miał zapiętych pasów

- To trudny teren, drogę od rzeki oddziela strome wzniesienie, z którym strażacy musieli się zmierzyć. Auto, zanim wpadło do Warty, musiało kilka razy się przewrócić; ponadto było całe zalane wodą - dodał Dariusz Szymura.

Polsat News dowiedział się nieoficjalnie, że zatopiony samochód miał inne numery rejestracyjne z przodu i z tyłu. Dodatkowo jego kierowca, którego tożsamość wciąż jest nieznana, nie był zapięty pasami bezpieczeństwa.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje