Reklama

​Wielkopolskie: Wznowiono poszukiwania mężczyzny, który wypadł z kajaka

Ok. godz. 10.30 w niedzielę wznowiono poszukiwania mężczyzny, który wypadł w sobotę po południu z kajaka w jeziorze Dominickim w Boszkowie (Wielkopolska).

Do zdarzenia doszło w sobotę ok. godz. 17. Kajakiem po jeziorze płynęło dwóch mężczyzn; nagle obaj znaleźli się pod wodą. Jednego z mężczyzn z wody wyciągnął wędkarz.

W poszukiwania drugiego mężczyzny zaangażowano w sobotę dwie grupy wodno-nurkowe z Kościana i Poznania. Działania poszukiwawcze przez ponad cztery godziny prowadziło 10 zastępów, wyposażonych w cztery łodzie i sonar.

"Poszukiwania zostały wznowione ok. godz. 10.30 w niedzielę. Obecnie są one prowadzone dwuetapowo; po pierwsze przy udziale sonaru mniej więcej w promieniu 30 do 100 metrów w stosunku do punktu odniesienia, który został wskazany wczoraj przez osobę, która uratowała pierwszego z mężczyzn. Drugi etap działań polega na przeczesywaniu linii brzegowej przy pomocy łódek" - powiedział PAP w niedzielę zastępca oficera prasowego PSP w Lesznie mł. asp. Szymon Kurpisz.

Reklama

Jak dodał, służbom udało się już odnaleźć kajak, którym pływali mężczyźni. Na miejscu zdarzenia działania prowadzi sześć zastępów straży pożarnej, łącznie 26 ratowników.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: kajak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy