Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Wysiadł z porsche i uderzył kobietę w twarz

Nawet kara więzienia grozi kierowcy porsche, który we wtorek w Lesznie (woj. wielkopolskie) uderzył pieszą w twarz. Policja podała, że zna już tożsamość napastnika.

Jak powiedziała w środę sierż. sztab. Daria Żmuda z policji w Lesznie, funkcjonariusze znają już tożsamość napastnika. W środę przesłuchana ma być pokrzywdzona kobieta.

"Kierującym jest mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Jakiekolwiek czynności z jego udziałem zostaną wykonane po przesłuchaniu poszkodowanej. Mężczyzna może odpowiedzieć przynajmniej za naruszenie nietykalności cielesnej" - powiedziała PAP Żmuda.

"To przestępstwo ścigane jest z oskarżenia prywatnego, ale z uwagi na okoliczności sprawy i na skandaliczne zachowanie tego kierującego będziemy wnosić do prokuratury o wszczęcie postępowania z urzędu" - dodała.

Reklama

Zdarzenie miało miejsce we wtorek w Lesznie.

Na nagraniu opublikowanym przez policję widać, jak kierujący porsche nie chce przepuścić przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiety. Gdy przechodząca zwróciła mu uwagę, kierujący pojazd wysiadł i uderzył ją w twarz. Następnie kierowca wrócił do auta i ruszył, mimo że uderzona stanęła przed pojazdem.

Kierowcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub kara więzienia. Żmuda poinformowała, że wskutek zajścia poszkodowana doznała lekkich obrażeń. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje