Reklama

Reklama

Wielkopolskie: W wypadku ranna siedmioosobowa rodzina

W nocy z soboty na niedzielę, w wypadku busa koło Budzynia (woj. wielkopolskie), ranna została siedmioosobowa rodzina, w tym dzieci w wieku od 3 miesięcy do 12 lat. Kierowca uderzył w przydrożne drzewo. Droga krajowa nr 11 była zablokowana.

St. asp. Beata Luberska z KPP w Chodzieży przekazała w niedzielę, że w wypadku, do którego około północy na 214 km drogi krajowej nr 11, ranni zostali rodzice i ich dzieci w wieku od trzech miesięcy do 12 lat. - Dzieci są ciężej ranne - zaznaczyła policjantka.

Jak ustalił reporter Polsat News Piotr Kotwicki, busem podróżowała siedmioosobowa rodzina. Cztery osoby zostały w szpitalu, trzy po badaniach zostały zwolnione do domu. Początkowo policja podawała informację o ośmiu rannych osobach. 

Według ustaleń policjantów pochodząca z Wielkopolski rodzina wracała z jednodniowej wycieczki nad morze. Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi. - Kierowca Opla Vivaro jadąc od strony Chodzieży w kierunku Poznania, z nieznanych dotąd przyczyn, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na miejscu trwają czynności w celu ustalenia dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia - powiedziała Luberska.

Reklama

Użyto specjalistycznego sprzętu

Dodała, że kierujący Oplem był trzeźwy, ale policjanci sprawdzą czy nie był pod wpływem środków odurzających. O wypadku została powiadomiona prokuratura.

Poszkodowani w wypadku trafili do szpitali w Chodzieży i Pile. Luberska dodała, że do uwolnienia rannych z wraku auta strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu.

Droga krajowa nr 11 była zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy