Reklama

Wielkopolskie: W rzece znaleziono worki z martwymi kurczakami. Sprawę bada policja

Do Zalewu Grudniańskiego na rzece Gwda wrzucono sześć worków jutowych z martwymi kurczakami. Sprawę wyjaśniają funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Okonku (woj. wielkopolskie).

Nadleśnictwo Lipka poinformowało, że w akcję wyławiania i zabezpieczenia worków zaangażowani byli, poza strażą leśną, także strażacy z łodzią oraz policjanci.

"Szczątki kurczaków po wydobyciu na brzeg zostały poddane oględzinom przez pracownika Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Złotowie. Dziś dalej trwają czynności wyjaśniające, połączone z przeszukiwaniem zalewu i rzeki - istnieje możliwość, że pływających worków z padliną jest więcej" - podano.

Zagrożenie epidemiologiczne

Nadleśnictwo poinformowało również, że "zabezpieczone worki ze szczątkami kurczaków znajdują się w okolicy parkingu wędkarskiego, położonego niedaleko starej bindugi w leśnictwie Biskupice, i zostaną zabrane do utylizacji niezwłocznie po dokonanych czynnościach".

Reklama

Wskazano także, że obecny przy oględzinach lekarz weterynarii stwierdził, że szczątki nie stanowią zagrożenia epidemiologicznego. Sprawę prowadzi Komisariat Policji w Okonku.

Nadleśnictwo zaapelowało także do osób, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje pomocne do odnalezienia sprawy - do poinformowana Nadleśnictwa lub policji w Okonku.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy