Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Urodziła dziecko w łazience. Noworodek zmarł

Prokuratura Rejonowa w Koninie wszczęła śledztwo w sprawie śmierci noworodka urodzonego przez 23-letnią kobietę w jednym z domów na terenie gminy Rzgów. Dziecko zmarło po przewiezieniu do szpitala.

Reklama

Zastępca Prokuratora Rejonowego w Koninie prok. Dorota Klasińska przekazała, że wszczęto śledztwo pod kątem dzieciobójstwa. Przyznała, że na ciele noworodka były widoczne obrażenia, ale nie wiadomo co było przyczyną ich powstania i czy mogły być to rany powstałe przy porodzie. - Jaka była przyczyna zgonu - wykaże sekcja zwłok - podkreśliła.

Urodziła w łazience

Reklama

Oficer prasowy policji w Koninie mł. asp. Sebastian Wiśniewski przekazał, że do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 8 rano na terenie gminy Rzgów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-latka miała urodzić dziecko bez jakiejkolwiek asysty w łazience. W tym czasie w domu przebywała także teściowa kobiety.

- Teściowa, zaniepokojona tym, że 23-latka długo nie wychodzi z łazienki weszła do niej i zauważyła leżącego w brodziku noworodka. Zawiadomiła pogotowie, które zabrało dziecko do szpitala - powiedział Wiśniewski. Dodał, że noworodek zmarł w szpitalu w Koninie około godz. 14. Policję o sprawie powiadomili lekarze.

Jak przyznał Wiśniewski, ze względu na stan psychiczny 23-letniej kobiety do tej pory nie przesłuchano.

Zgodnie z kodeksem karnym, za tzw. dzieciobójstwo, czyli zabicie przez matkę dziecka w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.


Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje