Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Urodziła dziecko w łazience. Noworodek zmarł

Prokuratura Rejonowa w Koninie wszczęła śledztwo w sprawie śmierci noworodka urodzonego przez 23-letnią kobietę w jednym z domów na terenie gminy Rzgów. Dziecko zmarło po przewiezieniu do szpitala.

Zastępca Prokuratora Rejonowego w Koninie prok. Dorota Klasińska przekazała, że wszczęto śledztwo pod kątem dzieciobójstwa. Przyznała, że na ciele noworodka były widoczne obrażenia, ale nie wiadomo co było przyczyną ich powstania i czy mogły być to rany powstałe przy porodzie. - Jaka była przyczyna zgonu - wykaże sekcja zwłok - podkreśliła.

Urodziła w łazience

Oficer prasowy policji w Koninie mł. asp. Sebastian Wiśniewski przekazał, że do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 8 rano na terenie gminy Rzgów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-latka miała urodzić dziecko bez jakiejkolwiek asysty w łazience. W tym czasie w domu przebywała także teściowa kobiety.

Reklama

- Teściowa, zaniepokojona tym, że 23-latka długo nie wychodzi z łazienki weszła do niej i zauważyła leżącego w brodziku noworodka. Zawiadomiła pogotowie, które zabrało dziecko do szpitala - powiedział Wiśniewski. Dodał, że noworodek zmarł w szpitalu w Koninie około godz. 14. Policję o sprawie powiadomili lekarze.

Jak przyznał Wiśniewski, ze względu na stan psychiczny 23-letniej kobiety do tej pory nie przesłuchano.

Zgodnie z kodeksem karnym, za tzw. dzieciobójstwo, czyli zabicie przez matkę dziecka w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy