Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Trzy osoby zginęły w pożarze mieszkania

Trzy osoby zginęły w pożarze, który we wtorek nad ranem wybuchł w Międzychodzie (woj. wielkopolskie). Ofiary śmiertelne to starsze małżeństwo i ich syn. Obecnie nadal trwa dogaszanie budynku. W mieście zebrał się zespół kryzysowy.

Do tragicznego pożaru w Międzychodzie doszło nad ranem. Strażacy odebrali zgłoszenie przed godz. 6. Ogień pojawił się w budynku wielorodzinnym w Międzychodzie. W budynku mieszkały trzy rodziny, łącznie 12 osób. 

Znaleziono trzy ciała

Reklama

Jeszcze przed przybyciem straży z budynku ewakuowało się dziewięć osób. W trakcie działań prowadzonych na miejscu strażacy odnaleźli ciała trzech osób.

- Ciała trzech osób zostały ujawnione na górnej części poddasza. To dwie osoby w wieku około 70 lat oraz jedna osoba w wieku około 50 lat. Była to rodzina - mąż z żoną oraz ich syn - powiedział kom. Jan Wieczorek z komendy policji w Międzychodzie.

Dodał, że ciała w momencie ich ujawnienia były już w części zwęglone. Zostały zabezpieczone do sekcji zwłok. Na miejscu zdarzenia nadal wykonywane są czynności, włącznie z zabezpieczeniem materiałów.

Drewniany dach budynku

Działania na miejscu nadal prowadzą także strażacy. Jak tłumaczył oficer prasowy PSP w Międzychodzie kpt. Marcin Piechocki, "kiedy na miejsce przyjechał pierwszy zastęp, poddasze i klatka schodowa były już całe objęte pożarem".

- Obecnie nadal trwa dogaszanie tego budynku, ze względu na jego konstrukcję. Dach miał konstrukcję drewnianą, występowała tam także glina z trzciną. Trwają więc jeszcze prace rozbiórkowe i sukcesywne dogaszanie - powiedział.

Działania na miejscu prowadzone będą także przez prokuratora i biegłego z zakresu pożarnictwa.

Zwołano zespół kryzysowy

We wtorek w Urzędzie Miasta i Gminy w Międzychodzie odbywa się także spotkanie zespołu kryzysowego z poszkodowanymi osobami. Bliższe informacje dotyczące pomocy dla poszkodowanych będą udzielone najwcześniej po południu.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne