Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Trzy osoby zginęły w pożarze mieszkania

Trzy osoby zginęły w pożarze, który we wtorek nad ranem wybuchł w Międzychodzie (woj. wielkopolskie). Ofiary śmiertelne to starsze małżeństwo i ich syn. Obecnie nadal trwa dogaszanie budynku. W mieście zebrał się zespół kryzysowy.

Do tragicznego pożaru w Międzychodzie doszło nad ranem. Strażacy odebrali zgłoszenie przed godz. 6. Ogień pojawił się w budynku wielorodzinnym w Międzychodzie. W budynku mieszkały trzy rodziny, łącznie 12 osób. 

Znaleziono trzy ciała

Jeszcze przed przybyciem straży z budynku ewakuowało się dziewięć osób. W trakcie działań prowadzonych na miejscu strażacy odnaleźli ciała trzech osób.

- Ciała trzech osób zostały ujawnione na górnej części poddasza. To dwie osoby w wieku około 70 lat oraz jedna osoba w wieku około 50 lat. Była to rodzina - mąż z żoną oraz ich syn - powiedział kom. Jan Wieczorek z komendy policji w Międzychodzie.

Reklama

Dodał, że ciała w momencie ich ujawnienia były już w części zwęglone. Zostały zabezpieczone do sekcji zwłok. Na miejscu zdarzenia nadal wykonywane są czynności, włącznie z zabezpieczeniem materiałów.

Drewniany dach budynku

Działania na miejscu nadal prowadzą także strażacy. Jak tłumaczył oficer prasowy PSP w Międzychodzie kpt. Marcin Piechocki, "kiedy na miejsce przyjechał pierwszy zastęp, poddasze i klatka schodowa były już całe objęte pożarem".

- Obecnie nadal trwa dogaszanie tego budynku, ze względu na jego konstrukcję. Dach miał konstrukcję drewnianą, występowała tam także glina z trzciną. Trwają więc jeszcze prace rozbiórkowe i sukcesywne dogaszanie - powiedział.

Działania na miejscu prowadzone będą także przez prokuratora i biegłego z zakresu pożarnictwa.

Zwołano zespół kryzysowy

We wtorek w Urzędzie Miasta i Gminy w Międzychodzie odbywa się także spotkanie zespołu kryzysowego z poszkodowanymi osobami. Bliższe informacje dotyczące pomocy dla poszkodowanych będą udzielone najwcześniej po południu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy