Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Trzej policjanci z naganami po śmierci dwuletniego chłopca

Trzej policjanci z Chodzieży zostali ukazani naganami po tym, jak komenda wojewódzka przeprowadziła kontrolę w jednostce. Wykazała ona, że funkcjonariusze mieli nie dopełnić obowiązków w sprawie dwuletniego chłopca, który zmarł.

Przypomnijmy, w marcu tego roku w jednym z mieszkań w Chodzieży zostało znalezione ciało 2-latka. Okoliczności śmierci dziecka są jeszcze wyjaśniane.

W rozmowie z TVN24 rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak mówi jednak, że "kiedy komendant wojewódzki dowiedział się o tej bulwersującej sprawie od razu polecił, by zajęli się nią funkcjonariusze z wydziału kontroli".

- Po przeprowadzonym postępowaniu, przedstawiono komendantowi wnioski końcowe, z których wynikało, że niektórzy policjanci z jednostki w Chodzieży nie dopełnili swoich obowiązków. W stosunku do dwóch policjantów uznano winę, ale odstąpiono od wymierzania kary ze względu na niewielki ciężar zawinień. W stosunku do trzech funkcjonariuszy nałożono kary nagany - powiedział Borowiak.

Reklama

Postępowanie dyscyplinarne zostało wszczęte także wobec komendanta policji z Chodzieży. Ponieważ jednak zdecydował się przejść na emeryturę, zostało ono zakończone.

Możliwe nieprawidłowości w komendzie w Chodzieży sprawdza też Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. - To pokłosie kontroli przeprowadzonej w jednostce przez komendę wojewódzką policji oraz przesłania tych materiałów do naszej placówki. Sprawa jest w toku. Nikt nie usłyszał jeszcze zarzutów - mówi rzecznik prokuratury Łukasz Wawrzyniak w rozmowie z tvn24.pl.

O możliwej przemocy wobec małego Marcela media informowały już w październiku ubiegłego roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje