Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Strażacy walczyli z ogromnym pożarem. Płonęło ponad 70 hektarów

32 zastępy straży walczyły z pożarem pól i lasu w powiecie złotowskim. Strażacy otrzymali informację o pożarze po godz. 15. Pożar rozprzestrzenił się na ponad 70 hektarów.

32 zastępy straży walczyły z pożarem pól i lasu niedaleko miejscowości Samborsko (pow. złotowski, woj. wielkopolskie). W akcji strażaków wspomagał samolot gaśniczy. W wyniku pożaru, który wybuchł w czwartek po południu, spłonęło ponad 70 ha ścierniska, zboża na pniu i lasu.

Oficer prasowy komendanta PSP w Złotowie bryg. Tomasz Manikowski powiedział, że strażacy otrzymali informację o pożarze po godz. 15. - Zgłoszenie dotyczyło pożaru ścierniska i zboża na pniu - powiedział.

- Pożar rozprzestrzenił się na około 80 ha zboża na pniu i ścierniska oraz objął około 4 ha ściółki leśnej w pobliskim lesie - opisywał. 

Reklama

"Pożar się rozprzestrzenia"

W akcji gaśniczej brały udział 32 strażackie zastępy z powiatów złotowskiego, pilskiego i wałeckiego, wspierane przez samolot, który wykonał kilka zrzutów wody. 

Oficer prasowy komendanta powiatowego PSP w Złotowie mł. asp. Mateusz Wiebskowski poinformował wieczorem, że pożar został opanowany i trwa jego dogaszanie. - Las już się nie pali - zaznaczył.

Podał, że w wyniku pożaru spłonęło około 65 ha ścierniska, około 4 ha rosnącego zboża i 4 ha lasu oraz nieoszacowana liczba balotów słomy. Nie ma informacji, by w wyniku pożaru ktokolwiek został ranny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje