Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Śmiertelnie pobił 44-letnią bezdomną. Usłyszał zarzuty

Do 15 lat więzienia grozi 38-letniemu Błażejowi J., który w Gnieźnie w województwie wielkopolskim dotkliwie pobił 44-letnią bezdomną. Kobieta zmarła.

Jak tłumaczył w piątek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak, do zdarzenia doszło we wtorek na terenie jednego z pustostanów w Gnieźnie. 44-latka zmarła.

Reklama

- 38-letni Błażej J. na terenie pustostanu w Gnieźnie używając przemocy wobec pokrzywdzonej, polegającej na wielokrotnym biciu pięścią w twarz, uderzaniu z łokcia, ciągnięciu za włosy, wielokrotnym kopaniu, biciu drewnianą nogą od stołu spowodował u 44-latki liczne obrażenia ciała, w tym twarzoczaszki, oraz obrażenia wewnętrze, które to stanowią ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu - wskazał Wawrzyniak.

- Mężczyzna przyznał się, złożył wyjaśnienia. Stwierdził, że faktycznie dochodziło do przemocy wobec tej pani. Jedynie zaprzeczył, by uderzał ją nogą od stołu - dodał prokurator.

Jest wniosek o tymczasowy areszt

Podejrzanemu, również osobie bezdomnej, grozi kara do 15 lat więzienia.

Wawrzyniak zaznaczył jednak, że obecnie przyjęta kwalifikacja prawna czynu, czyli art. 156 par. 1 punkt 2., jest przyjęta wstępnie. Ze względu na śmierć kobiety - i po uzyskaniu przez śledczych ostatecznej opinii po sekcji zwłok - nie jest wykluczone, że zarzut zostanie zmieniony.

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne