Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Skradziono kilkadziesiąt sztuk broni

Włamanie do magazynu firmy handlującej bronią w miejscowości Debrzno-Wieś w powiecie złotowskim w Wielkopolsce. Firma znajduje się na dawnych terenach wojskowych - zaopatruje wojsko. W magazynie była m.in. broń i amunicja. Jak ustalili reporterzy śledczy RMF FM, podczas włamania zginęło kilkadziesiąt pistoletów maszynowych.

Zginęły pistolety maszynowe typu Rak, czyli PM-63. To broń polskiej konstrukcji produkowana do połowy lat 70. XX wieku Z magazynów na terenie byłego lotniska wojskowego zniknęło w sumie kilkadziesiąt sztuk, razem z amunicją. 

Policja wciąż nie chce ujawniać żadnych szczegółów. Zgłoszenie o włamaniu przekazał wczoraj miejscowej policji właściciel magazynu. 

Od wielu godzin - jak się dowiedział reporter RMF FM - policjanci wraz z przedstawicielami firmy prowadzą inwentaryzację sprzętu. 

Dziennikarz RMF ustalił, że amunicję i uzbrojenie - także specjalistyczne, przechowywano w dużym lotniczym hangarze na terenach powojskowych. Te zabudowania wynajęła na magazyny firma, która zajmuje się handlem bronią. Niedawno przeniosła się ze Śląska do Wielkopolski. Ma wszelkie certyfikaty na posiadany asortyment.

Reklama

Krzysztof ZasadaMateusz Chłystun

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy