Reklama

Wielkopolskie: Próbował potrącić samochodem policjantkę

Zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza i stosowania przemocy w celu zmuszenia go do zaniechania czynności służbowej postawiła prokuratura mężczyźnie, który w Buku (Wielkopolskie) próbował potrącić samochodem policjantkę. Krystian K. trafił do aresztu.

Prokuratura Krajowa poinformowała w poniedziałek, że pod koniec sierpnia policjanci z Buku otrzymali informacje o przebywającym w tej miejscowości mężczyźnie poszukiwanym za kradzież z włamaniem i zabór samochodu.

"W trakcie zatrzymania podejrzany próbował potrącić samochodem funkcjonariuszkę policji i odjechał z miejsca. Interweniujący policjant zmuszony został do użycia broni, oddając strzał ostrzegawczy. Krystian K. nie reagował na wezwania do zatrzymania i kontynuował jazdę. Po chwili jednak stracił panowanie nad pojazdem i zatrzymał się na pasie zieleni. Następnie zaczął uciekać pieszo" - podał dział prasowy PK.

Reklama

Po krótkim pościgu Krystian K. został zatrzymany. Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Wielkopolskim przedstawiła mu zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza i stosowania przemocy w celu zmuszenia go do zaniechania prawnej czynności służbowej. Mężczyzna jest też podejrzany o kradzież z włamaniem i zabór audi A4. Prokuratura podkreśliła, że czynu tego podejrzany dopuścił się w warunkach recydywy.

Jak podano w komunikacie, na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Za zarzucane przestępstwa Krystianowi K. grozi do 10 lat więzienia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy