Reklama

Reklama

​Wielkopolskie: Piorun uderzył w komisariat policji

W poniedziałek podczas burzy, która przeszła nad powiatem ostrowskim, piorun uderzył w komisariat policji w wielkopolskich Sieroszewicach. "Szacujemy straty uszkodzonego sprzętu, nie wiadomo też, kiedy komisariat odzyska łączność, ponieważ nie ma prądu" - poinformowała rzecznik prasowa policji w Ostrowie Wlkpolskim Małgorzata Michaś.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w południe w wielkopolskich Sieroszewicach. W tamtejszy komisariat policji podczas burzy uderzył piorun.

Jak przekazała Małgorzata Michaś z ostrowskiej policji, funkcjonariuszom nic się nie stało, ale został zniszczony sprzęt.

Na miejsce wezwano strażaków. "Ustalono, że w wyniku wyładowania atmosferycznego i uderzenia pioruna w antenę łączności radiowej oraz pobliskie skrzynki energetyczne i telefoniczne, na posterunku policji doszło do zwarcia i spalenia się instalacji elektrycznej w całym budynku. Zasilanie do komisariatu zostało całkowicie odłączone. Strażacy przy pomocy kamery termowizyjnej zweryfikowali, czy nie istnieją żadne oznaki pożaru" - powiedział rzecznik prasowy ostrowskiej straży pożarnej Krzysztof Biernacki.

Reklama

W tej chwili szacowane są straty i podjęto działania w celu przywrócenia prądu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy