Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Ojciec i córka pobili mężczyznę kijami bejsbolowymi

Dwie osoby - 40-latek oraz jego 20-letnia córka - zostały zatrzymane w związku z brutalnym pobiciem 43-latka z użyciem kijów bejsbolowych. Jak wskazuje policja, powodem napaści była kłótnia, do której doszło między kobietą a ofiarą. Decyzją Sądu Rejonowego w Pile (wielkopolskie) ojciec i córka zostali tymczasowo aresztowani; grozi im kara nawet ośmiu lat pozbawienia wolności.

Jak poinformował w piątek oficer prasowy KPP w Pile (wielkopolskie) st. sierż. Wojciech Zeszot, do zdarzenia doszło na początku tego tygodnia.

- Do oficera dyżurnego wpłynęła informacja o pobiciu, do którego miało dojść późnym wieczorem na terenie jednego z pilskich osiedli. Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, którzy ustalili personalia osób uczestniczących w tym zdarzeniu oraz jego okoliczności - podkreślił Zeszot.

Napaść w mieszkaniu ofiary

Oficer prasowy dodał, że następnego dnia 40-letni mężczyzna oraz jego 20-letnia córka zostali zatrzymani. Policjanci potwierdzili, że dzień wcześniej podczas towarzyskiego spotkania kilku osób, w którym uczestniczyła również 20-letnia kobieta doszło do słownej awantury z pokrzywdzonym 43-latkiem. Po chwili 20-latka opuściła spotkanie i udała się do domu, gdzie opowiedziała całą historię swojemu ojcu.

Reklama

Lokalne media informowały, że podczas spotkania towarzyskiego nie brakowało alkoholu, a w tle sporu między kobietą a ofiarą były m.in. oskarżenia o kradzież.

- Wtedy właśnie 40-letni mężczyzna wziął kij bejsbolowy i udał się do mieszkania pokrzywdzonego. Po chwili dołączyła również 20-latka trzymając w ręku drugi kij. Pokrzywdzony wyszedł z mieszkania przed budynek, gdzie 40-letni mężczyzna wraz ze swoją córką zaczęli uderzać go po głowie i całym ciele. Obrażenia mężczyzny okazały się poważne, ale nie zagrażały jego życiu - zaznaczył Zeszot.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu, które jest zagrożone karą nawet ośmiu lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Pile zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. 

Reklama

Reklama

Reklama