Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Odnaleziono pojemniki z chemikaliami. Trwa śledztwo

W Powodowie (woj. wielkopolskie) odnaleziono kilkadziesiąt pojemników z chemikaliami. Znaleziono je na terenie budynków gospodarczych. Prokuratura Rejonowa w Wolsztynie wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Jak poinformował w piątek asp. sztab. Wojciech Adamczyk z KPP w Wolsztynie (wielkopolskie), w czwartek policjanci zostali powiadomieni o ujawnieniu na terenie zabudowań gospodarczych w Powodowie kilkudziesięciu zamkniętych pojemników, wypełnionych nieznanymi substancjami chemicznymi.

- Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że w jednym z budynków złożono 21 pojemników o pojemności 1000 litrów, cztery metalowe beczki o pojemności 200 litrów i 50 wiader o różnej pojemności. Łącznie we wszystkich pojemnikach znajdowało się około 22 tys. litrów cieczy. Miejsce potencjalnie niebezpiecznego znaleziska zostało zabezpieczone, a policjanci przeprowadzili jego oględziny - wskazał Adamczyk.

Reklama

Dodał, że czynności na miejscu wykonywali też strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie, a informację o pojemnikach z nieznaną cieczą przekazano do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, Związku Międzygminnego "Obra" oraz Wydziału Ochrony Zdrowia i Zarządzania Kryzysowego w Wolsztynie.

Pobrano próbki

- Wstępne czynności wskazały na to, że w pojemnikach mogą znajdować się substancje na bazie rozpuszczalników, lakierów i farb. Budynek, w którym znajdowały się pojemniki, został zamknięty, aby zabezpieczyć je i uniemożliwić dostęp do wnętrza osobom niepowołanym. W najbliższym czasie pobrane zostaną próbki zabezpieczonych substancji, które poddane będą badaniu przez powołanego w tej sprawie biegłego. Badania określą ich skład chemiczny, a także poziom ewentualnego zagrożenia dla zdrowia lub życia osób oraz dla środowiska - podał Adamczyk.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie prowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego KPP w Wolsztynie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy