Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Nietrzeźwa 61-latka przyjechała na komisariat

Zdeterminowana 61-latka wsiadła za kierownicę samochodu i przejechała ponad 20 kilometrów, żeby zgłosić kradzież. Nie przeszkodziło jej, że... była pijana.

Oficer prasowy pilskiej policji mł. asp. Jędrzej Panglisz poinformował, że w niedzielę około godz. 16 w komisariacie w Wyrzysku stawiła się 61-latka z gminy Białośliwie (Wielkopolskie). - Kobieta chciała zgłosić kradzież torebki, którą nieznany sprawca miał zabrać z jej domu - podał.

Jak wskazał policjant, kobieta wypowiadała się w sposób nielogiczny, a funkcjonariusze wyczuli od niej woń alkoholu. Zapytana, jak dotarła do komisariatu, oświadczyła, że przywiózł ją kolega, ponieważ dzień wcześniej piła alkohol.

- Opuszczając komisariat, kobieta udała się prosto do samochodu zaparkowanego na terenie jednostki, wsiadła za kierownicę i próbowała odjechać z miejsca. Widząc całą sytuację funkcjonariusze natychmiast zareagowali i zatrzymali kierującą na wysokości bramy wyjazdowej - przekazał Panglisz.

Reklama

2,5 promila alkoholu

Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. - W rozmowie z policjantami 61-latka przyznała, że sama przyjechała samochodem na komisariat. Żeby dojechać do policyjnej jednostki kierująca musiała pokonać blisko 20 km, przejeżdżając po drodze przez dwie miejscowości oraz odcinek drogi krajowej nr 10 - podkreślił policjant.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy