Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Niepełnosprawny 61-latek uratowany z płonącego łóżka

Policjanci z Gostynia (woj. wielkopolskie) w czasie patrolu w noc sylwestrową uratowali z płonącego łóżka niepełnosprawnego starszego mężczyznę, który najprawdopodobniej zasnął z zapalonym papierosem. Poparzony 61-latek trafił do szpitala.

Reklama

Oficer prasowy KPP w Gostyniu podkom. Sebastian Myszkiewicz poinformował, że w czasie nocy sylwestrowej policjanci patrolujący ul. Nad Kanią zauważyli dym wydobywający się z okna jednego z mieszkań.

Reklama

- Postanowili zareagować, zajrzeli przez otwarte okno do mieszkania. Zauważyli płonące łóżko i leżącego po części na tym łóżku, a częściowo na podłodze mężczyznę i stojącą w drzwiach do tego mieszkania kobietę - opisał.

Funkcjonariusze weszli do mieszkania, ewakuowali domowników i powiadomili służby ratunkowe. - Okazało się, że mężczyzną, który leżał na tym łóżku, jest niepełnosprawny 61-latek. Został poparzony. Trafił do gostyńskiego szpitala. Stwierdzono u niego poparzenia trzeciego stopnia brzucha i boku ciała - powiedział Myszkiewicz, dodając, że przybyli na miejsce strażacy szybko ugasili pożar.

Jak wskazał policjant, poparzony mężczyzna najprawdopodobniej zasnął z zapalonym papierosem. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje