Reklama

​Wielkopolskie: Lekcje skracane z powodu upałów

Z powodu utrzymujących się w Wielkopolsce upałów w niektórych szkołach w regionie lekcje skracane są do 30 minut. W nadchodzącym tygodniu temperatura w woj. wielkopolskim ma się utrzymywać na poziomie 30 stopni Celsjusza.

Jak poinformował Urząd Miasta w Wągrowcu, w przyszłym tygodniu dyrektorzy wągrowieckich szkół podstawowych być może skrócą lekcje w podległych im placówkach. 

"W związku z prognozowaną falą upałów, która ma nastąpić na początku przyszłego tygodnia, burmistrz miasta Jarosław Berendt zezwolił dyrektorom wągrowieckich szkół publicznych na wydanie stosownych zarządzeń w tej sprawie" - napisano.

"Dzięki temu dyrektorzy poszczególnych szkół mogą samodzielnie podjąć decyzję o skróceniu godzin lekcyjnych z 45 minut do pół godziny, o ile będzie to konieczne. Jednocześnie zostanie zapewniona opieka świetlicowa dla dzieci korzystających z tych zajęć w normalnym czasie pracy świetlicy" - poinformowano.

Reklama

Jak podały lokalne media, decyzję o skróceniu lekcji, ze względu do wysoką temperaturę, podjęły także m.in. szkoły w Trzciance i Koninie.

Po nieznacznie chłodniejszym weekendzie od poniedziałku do Wielkopolski ma wrócić fala upałów. Temperatura w regionie będzie utrzymywać na poziomie 30 stopni Celsjusza. Pojawić się mogą także burze.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy